Hızlı ve Kaliteli Üretim

Özkan Vardar; “Royal Plant’ı kurmaktaki temel amacımız kaliteli üretim yapmaktır. Sulama ve besleme konusunda belirli bir birikime sahibiz, bu birikimi üretim sahamızda uyguladık."

Hızlı ve Kaliteli Üretim

Ülkemizde süs bitkileri üretimi her geçen gün ilerleme kaydederken, uluslararası düzeyde üretim yapan tesisler sektörün geleceği için büyük önem taşıyor. Yalova Garden A.Ş’de kurulan Royal Plant, süs bitkisi üretimiyle sektöre kaliteli ürün sunuyor.

2020 yılında  Ziraat Yüksek Mühendisi Özkan Vardar tarafından kurulan Royal Plant, uzun yıllar sektörde kazandığı bitki besleme ve bitki korumadaki bilgi, teknik birikim ve deneyimleriyle yurt içi ve yurt dışına “kısa zamanda kaliteli ürünler” yetiştirme amacıyla yola çıktı. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Royal Plant kaliteli üretim konusunda fark yaratıyor.

“Kaliteli üretim pazarda karşılığını buluyor”

Ziraat Yüksek Mühendisi Özkan Vardar; “Yetiştirdiğimiz ürünleri iç ve dış piyasada peyzaj ve inşaat firmaları, fidanlıklar, resmî kurumlar, yeşil alanlar olmak üzere piyasaya sunmanın verdiği gururla her gün kendimizi yenileyerek daha iyi ürünler üreterek yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz. Uluslararası standartlarda üretim yaparak ürünlerimizi yurt içi ve yurt dışı pazarında müşterilerine sunuyoruz.” dedi.

“Dünya standartlarında üretim”

Vardar kaliteli üretimin önemine vurgu yaparken; “Plant Royal’i kurmaktaki temel amacımız kaliteli üretim yapmaktır. Kaliteli üretimin temelini üretim aşamalarını doğru biçimde uygulamaktan geçmektedir. Bitki besleme, bakım ve sulama konularında iyi bir birikime sahibiz, bu birikimi üretim sahamızda uyguladık. Avrupa’da ziyaret edeceğiniz en donanımlı üretim sahalarını artık ülkemizde kurmaya başladık. Royal Plant’ın amaçlarından birisi de budur, dünya standartlarında üretim sahası oluşturduk ve kaliteli üretim yapıyoruz.” dedi.

“Bakım ve besleme konusunda yaratıyoruz”

Vardar bitki beslemenin kaliteli üretim için belirtirken; “Royal Plant, başlangıç olarak Yalova’da 10 bin m2’lik alanda faaliyet göstermeye başladı. Üretilen bitkilere doğru ve zamanında bakım yaparak, doğru bitki besleme ürünleri kullanarak ve doğru sulama sistemleri ile dünya standartlarında kaliteli üretimi hedefliyoruz. Bu kapsamda üretime başladık ve sektörde yerimizi aldık. Royal Plant süs bitkileri sektörünün dünya pazarındaki payanı artırması ve ihracata yönelik üretimin yapılmasına katkı sağlamayı hedefliyor. Bunu kalitelim üretimle sağlayabiliriz.” dedi.

“Küresel sorunlara odaklandık”

Küresel ısınma, iklim değişikliği ve kuraklık gibi konularda sektörün de sorumlulukları olduğunu belirten Vardar; “Royal Plant olarak gelecekte dünyamızı bekleyen sorunlara karşı ilgili ve çözüm odaklı yaklaşıyoruz. Ülkemizin ve dünyamızın daha yeşil olması için hepimizin sorumlulukları var. Sektör olarak da önemli bir rol oynuyoruz. Dünyamızın ağaçlarla nefes aldığını unutmuyoruz ve bu hedefle kaliteli ağaç yetiştirmek için teknolojik sulama sistemlerini kullanarak gereksiz su kullanımının önüne geçiyoruz. Su tüketiminin büyük kısmı tarımsal üretim için kullanılıyor. Teknolojiyi kullanarak profesyonel sistemlerle su kullanımını azaltmayı hedefliyoruz.”


Paylaş: 

Diğer Haberler