Bosna Hersek ile Kardeşlik Anlaşması İmzandı

Orman Genel Müdürlüğü ile Bosna Hersek Federasyonu Ormancılık Sektörü arasında Kardeşlik Anlaşması Antalya’da imzalandı.

Bosna Hersek ile Kardeşlik Anlaşması İmzandı

Orman Genel Müdürlüğü ile Bosna Hersek Federasyonu Ormancılık Sektörü arasında Kardeşlik Anlaşması Antalya’da imzalandı. İmza törenine Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ile Bosna Hersek Federasyonu Ormancılık sektörünün üst düzey yöneticileri katıldı.

Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki ilişkiler her alanda olduğu gibi ormancılık alanında da 2010 yılında imzalanan iş birliği anlaşması ile ileri düzeyde devam ediyor. Bu iş birliği kapsamında Türkiye-Bosna Hersek Kardeşlik Şehir Ormanı, Faydalı Böcek Üretim Laboratuvarı ve halihazırda birçok ekipman ile Bosna Hersek orman teşkilatında hizmet veriyor.

İmza töreninde konuşan Genel Müdür Bekir Karacabey ‘Değişik ülkelerle karşılıklı dostluk ormanı kurulması ayrıca erozyonla mücadele ve ağaçlandırma faaliyetleri ile orman yangınlarıyla mücadele çalışmaları kapsamında uçak ve helikopter destekleri gerçekleştirilmiştir. Bahsedilen tüm iş birliklerinin; ormanların insanlığın “ortak değeri ve iş birliği alanı” olduğu prensibinden hareketle önümüzdeki yıllarda da artarak devam etmesi hedeflenmektedir.’’ dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler