Amazon Wooden: Ahşabın Sıra Dışı Hali

Tamamen ahşap kullanarak tasarlanan ve Amazon Wooden’ın kendisi için imal ettiği fabrikada dünyaca ünlü tasarımları müşterilerine ulaştırıyor.

Amazon Wooden: Ahşabın Sıra Dışı Hali

Firmamız Amazon Wooden 1996 yılında Ağaç Endüstri Mühendisi Nihat Tınazcı tarafından kuruldu. Üniversite eğitimlerinin tamamlanması ile kadroya katılan oğlu İnşaat Mühendisi Yusuf Tınazcı ve kızı Orman Mühendisi Deniz Tınzcı ile birlikte ergonomi ve kalite öncülüğünde eşsiz ürünler üretmeye devam ediyor. Ahşabın tüm estetiğini yansıtan benzersiz ürünlerle evlere, ofislere, bahçelere Amazon Wooden imzasıyla zarafet ve şıklık katıyoruz.

Tamamen ahşap kullanarak tasarlanan ve Amazon Wooden’ın kendisi için imal ettiği fabrikada dünyaca ünlü tasarımları müşterilerimize ulaştırıyoruz. Dünyaya damgasını vuran tasarımlar Amazon Wooden ile çok daha yakınınızda. Dünyaca ünlü tasarımların yanında; tamimiyle Amazon Wooden’a ait olan özgün ürünler ve eşsiz tasarımlar yaşam alanlarını sihirli dokunuşlarla güzelleştiriyoruz.

Ahşap lamine kiriş- kemer gibi büyük akşamların üretimini yaparken; diğer yandan da aydınlatma direği, sandalye, masa gibi hayatın her alanında kullanılan ürünlerimiz ergonomi ve rahatlık sunuyor. Ayrıca ülkenin ileri gelen firmaları ile tedarik açısında önemli çalışmalar yürütüyoruz. Modern ve estetik bakış açısıyla ahşabın kullanım alanlarını arttırarak doğayla uyumlu sürdürülebilir tasarımların yaşamımıza entegre olması çalışıyoruz.

Ahşap sürdürülebilir bir üretim malzemesi olmakla birlikte, ayrıca günümüzün çevre ve enerji sorunlarına en iyi cevap veren yapı malzemesidir. Doğru bilinenin aksine ahşabı kullanmak ormanların yavaşlamasına sebep olmaz. Ahşap kullanımının yoğun olduğu ülkelerde orman alanlarının daha fazla olduğu doğru bir bilgidir. Sebebi endüstriyel kullanım için ayrıca yetiştirilen ormanların olmasıdır. Bu da tükenmeyen ve yenilenebilen bir enerji kaynağı olarak ahşabın seçilmesine ekolojik açıdan verimli bir sebeptir.

Sürdürülebilir tek yapı malzemesi olan ahşabın üretim ve kullanımının arttırılması, yöntemlerin geliştirilmesi için ülkemizde endüstriyel orman yetiştiriciliğinin önemini bulunduğumuz her platformda vurguluyor, konuyla ilgili görüşlerimizi aktararak farkındalık oluşturmak ve ekosisteme faydalı olmak için hiç durmadan çalışıyor ve bundan mutluluk duyuyoruz.

Genel kanının aksine lamine ahşabın yangına direnci, beton ve çelikten üstündür. Bugün ABD’de kapalı spor salonu, fabrikalar gibi büyük kalabalıkların bulunacağı yerlerin, yangın tehlikesine karşı ahşap karkas olarak inşasına gidilmektedir.

Ürünlerimiz; kayın ağacı papellerinin yüksek frekanslı preslerde preslenmesiyle formlu kontrplak olarak üretiliyor. 1946 Yılında Charles- Ray Eames çifti tarafından tasarlanan, Time dergisinin 20. Yüzyılın tasarımı ilan ettiği LCW modeli, 1963 yılında Hans J. Wegner tarafından tasarlanan Shell Chair modeli, üretimini yaptığımız ikonik modellerden sadece bazıları.

Tasarımı ve üretimi bize ait olan tescilli ürünlerimizden Daisy, Andy Ofis , Ergo Şezlong , Demet koltuk , Lara sandalye gibi onlarca ürünümüz ile bulunduğumuz sektöre tasarımı da bünyemizde bulundurarak en keyif aldığımız şekilde üretmeye devam ediyoruz .

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler