Ümraniye Millet Bahçesi Projesi

Marmara Fidancılık; Ümraniye Belediyesi tarafından millet bahçesine dönüştürülen alanda, proje, uygulama ve tedarik anlamında her aşamada yer aldı.

Ümraniye Millet Bahçesi Projesi

Ümraniye Belediyesi tarafından, Hekimbaşı mevkiinde 330 bin metrekarelik mesire alanını proje kapsamında Millet Bahçesine dönüştürülerek eşsiz güzellikler bölge halkının kullanımına sunuldu. Marmara Fidancılık olarak bu dönüşümün; proje, uygulama ve tedarik anlamında her aşamasında yer aldı.

Proje alanında doğal bitki örtüsü ve tabiata hiçbir zarar verilmeden inşa edilerek doğaya saygılı ve uyumlu olması amaçlandı.  Ümraniye Millet Bahçesi projesi hayata geçirilirken bölgede bulunan; dere yatakları, şelaleler, seyir terasları, bitki parterleri, yürüyüş ve koşu parkurları, bisiklet yolu, çocuklar için oyun alanları, voleybol sahaları ile ayrı ayrı lokal masaların bulunduğu alanlar, doğa ile estetik anlayışı bir araya getiriyor.  

Ailenizle ve sevdiklerinizle beraber vakit geçirebileceğiniz, ağaçların altında, içinde her türlü konforu barındıran Ümraniye Millet Bahçesi’nde arazi yapısının oluşturduğu vadilere doğal malzemelerle imal edilen dere yatakları ve şelaleler oluşturularak doğal güzellikleri ön plana çıkarıldı.

5 Ayrı kaynaktan çıkan şelaleler yaklaşık 130mt uzunluğunda ve 1500 m2 yüzey alanıyla, çevresindeki açık ve kapalı seyir terasları, doğal bağlantı yolları ve bitkisel peyzajı ile bu büyük projenin en önemli parçalarından oldu.

Millet Bahçesi içerisinde doğal arazi yapısına uygun çözümler ile bitkisel tasarımlar yaparak, mevcut yeşil örtünün zenginleşmesine destek olduk.

Her biri birbirinden detaylı çalışmaların ürünü olan sosyal tesis, idari bina, spor alanlarının çevre peyzajında kod çözümlerinde hücresel dolgu sistemi ile doğal malzemeler kullandık ve bu alanları bitkilendirdik.


Paylaş: 

Diğer Haberler