TÜRKTOB, AR-GE Çalışmalarını Sürdürüyor

Türkiye Tohumcular Birliği Heyeti, Ege Üniversitesi Tohum Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.

TÜRKTOB, AR-GE Çalışmalarını Sürdürüyor

Türkiye Tohumcular Birliği Heyeti, Ege Üniversitesi Tohum Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.

TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan ve Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak başkanlığındaki heyetler, tohum bilimi ve teknolojileri alanında araştırma ve eğitim faaliyetleri, tohumculuk sektörünün bölgesel, ulusal ve uluslararası çapta araştırma – geliştirme (AR-GE) ihtiyaçlarının karşılanması, bu alanda yaşanan sorunlara çözüm bulunması konularını gündeme getirdi.

TÜRKTOB’dan yapılan açıklamada, “Ege Üniversitesi Tohum Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezinin Türkiye Tohumcular Birliği ve bağlı Alt Birlikleriyle iş birliği içinde yapacağı çalışmaların ana hatlarıyla masaya yatırıldığı toplantıda,  AR-GE çalışmalarının özel sektörün taleplerinin ön planda olduğu bir yaklaşımla yürütülmesi, piyasanın gereklilik ve tercihlerine uygun yeni çeşitlerin geliştirilmesi, bilgi ve teknik olanakların daha etkin paylaşılması gibi başlıklarda görüş alış verişinde bulunularak, kurumlar arası iş birliğinin başlaması için prensip kararı alındı.” denildi.

Gerçekleştirilen ziyarette, “TÜRKTOB adına Yönetim Kurulu Üyeleri Miktat Olgun, Hurşit Nallı, Yıldıray Gençer, Ümit Cüneyt Kurtuluş ve Genel Sekreter Dr. Muhteşem Torun’un katıldığı toplantıda Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nedim Koşum da hazır bulundu. Tohum Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi adına ise Yönetim Kurulu Başkanı ve Merkez Müdürü Doç. Dr. İsmail Can Paylan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Müdür Yardımcıları Dr. Nedim Çetinkaya ve Prof. Dr. Behiç Tekin, Yönetim Kurulu Üyeleri Doç.Dr. Gülsüm Öztürk ve Doç. Dr. Deniz Eroğul ile Yönetim Kurulu Üyesi Teknik Müdür Dr. Adem Gökçöl katılım sağladı.”


Paylaş: 

Diğer Haberler