Sürdürülebilir Yenilikçi Çözümler

EURO-TEC 20 yılı aşkın süredir Hydroseeding ve Hydromulching uygulamaları ile tohumlama ve erozyon kontrol çözümleri için ekipman ve sarf malzemeleri satışı alanında faaliyet gösteriyor.

Sürdürülebilir Yenilikçi Çözümler

Avrupa’nın öncü firmalarından EURO-TEC’i ve Türkiye’deki faaliyetlerini, EURO-TEC’in kurucusu Christophe Lignier ve Türkiye sorumlusu Ozan Turna ile konuştuk. Uzun yıllara dayanan tecrübesiyle Hydroseeding ve Hydromulching teknolojilerinde etkin çözümler sunuyor.

Merhabalar, ilk olarak sizleri tanımak isteriz Christophe Bey, kendinizden bahseder misiniz?

-Merhaba, ben Christophe Lignier. Hydromulching endüstrisinde faaliyet gösteren bir müteahhitlik şirketinde 30 yılı aşkın süredir Proje Yöneticisi olarak çalışıyorum. EURO-TEC’i 1998 yılında kurdum. EURO-TEC, Hydroseeding ve Hydromulching uygulamaları ile tohumlama ve erozyon kontrol çözümleri için ekipman ve sarf malzemeleri satışı alanında faaliyet gösteren firmamız her geçen gün faaliyetlerini geliştirerek, yeni pazarlara açılıyor.

                                               

EURO-TEC firması hakkında neler söylersiniz? EURO-TEC’in kuruluş aşaması ve hedefleri nelerdir?  

-EURO-TEC Avrupa’nın, alanında lider şirket konumunda. Uzun yıllar yürüttüğümüz titiz çalışmaya borçluyuz bu durumu. Şu anda en büyük FINN makineleri satıcısı konumundayız. EURO-TEC, büyük ya da küçük hangi ölçekte olursa olsun, tüm projeler için tüm sarf malzemeleri üreterek pazara sunuyor. EURO-TEC profesyonel çevre düzenlemesi ve erozyon kontrol şirketleri için yenilikçi çözümler, hizmetler, yardım ve teslimata hazır büyük stok sunmasıyla tanınır. Ocak 2021 ‘den itibaren Türkiye’de EURO-TEC TURKEY olarak bu hizmetleri aynı kalite ve sorumlulukla sunmaya başladık.

EURO-TEC TURKEY olarak faaliyet alanlarınızı öğrenebilir miyiz? Türkiye’de pazarında hangi hizmetleri veriyorsunuz?

-EURO-TEC TURKEY, yeni ve ikinci el FINN ekipmanları ile yedek parça ve servis hizmetlerini sunuyor. Ayrıca geniş kiralık ekipman filosu ile müşterilerine destek olur. EURO-TEC TURKEY olarak ayrıca küçük, orta ve çok büyük projeler için tüm Hydroseeding ve Hydromulching sarf malzemelerini pazara sunuyoruz. Teknik eğitim ve satış sonrası hizmetler sunuyoruz. EURO-TEC ayrıca ürünlerinin performansı ve aynı zamanda ECO-CERT etiket sertifikasyonu konusunda çok fazla AR-GE yapar. EURO-TEC TURKEY’in Türkiye ile Yakın ve Orta Doğu’daki Satış ve Pazarlama faaliyetlerini Peyzaj Mimarı çalışma arkadaşımız Ozan yürütmektedir.

-Merhaba ben Ozan TURNA, İstanbul Üniversitesi mezunu Peyzaj Mimarı’yım. 8 yılı aşkın süredir Peyzaj sektöründe farklı alanlarda görevler aldım. Şu anda EURO-TEC TURKEY müşterilerinin satış öncesi ve sonrası teknik bilgi, servis ve yedek parça ihtiyaçları ile ben ilgileniyorum. Euro-Tec Turkey ürünleri veya Hydroseeding/Hydromulching konularında bilgi almak isteyen herkes iletişim numaralarımızdan ve adreslerimizden bana kolaylıkla ulaşabilir. Christophe bey ve Euro-Tec ile tanışmam ve çalışmaya başlamam benim için heyecanlı oldu. Hydroseeding ve Hydromulching peyzaj sektöründe gelişmelerini ilgiyle takip ettiğim uygulamalardı. Özellikle uygulamaların insani ve mesleki sorumluluklarımızla uyumlu şekilde çevre dostu, su dostu, sürdürülebilir olmaları yaptığımız işten keyif almamı sağlıyor diyebilirim. EURO-TEC ‘in tecrübesi ve Avrupa’da bu alanda hizmet veren en büyük firma olması benimde hızla öğrenmemi sağladı. Bu uygulamalar hakkında hazırladığım eğitimleri de ayrıca firmalara, peyzaj mimarlarına ve bu iş ile ilgilenen işletmelere online veya yüz yüze eğitimlerle sunma imkanım oluştu. Bu konuda da ilgilenen herkes iletişim bilgilerimizden bize ulaşıp randevu alabilirler.

       

     ?

Türkiye’deki faaliyetlerinizden bahsettiniz, ilerisi için Türkiye pazarında neler hedefliyorsunuz?

-Türkiye’de 10 yılı aşkın süredir ekipman ve sarf malzemeleri teslimi yapmaktayız. Karayolları, boru hatları, peyzaj alanları gibi projelerde ürünlerimizin ve ekipmanlarımızın izi var. Türkiye’nin daha büyük bir potansiyel gelişim pazarı olduğunu düşündüğümüzden Türk müşterilerine en iyi hizmeti sunmak istiyoruz. İstanbul yakınlarında büyük stoklu bir Türk iştiraki kurmaya bu nedenle karar verdik. EURO-TEC TURKEY, ekipman, ürün kiralama, satış sonrası servis ve teknik bilgi sunacak ve kalıcı olarak teknik bir ekip ile çalışacaktır.

 

Ürün yelpazenizden bahsetmek gerekirse, satışını yaptığınız ekipmanlar kullanıcılara hangi faydaları sağlıyor?

-Hydroseeding ve Hydromulching uygulamaları yapabilmek için gerekli her ürünü pazara sunduğumuzu söyleyebiliriz. Ayrıca kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önüne alıp, kolay uygulama yapabilmek ve yapılan uygulamaların iyi sonuç vereceğinden emin olmak için yeni ürünler geliştiriyoruz. Bunlardan bazıları kullanıma hazır Hydromulch kompleks karışımı olan “Natura-Mulch” serisi ürünlerimiz. Kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı farklı özelliklerdeki uygulama alanlarının ergonomik özellikleri dikkate alınarak hazırlanan bu hepsi bir arada karışımlar pratik, hızlı ve çok verimli olmaları ile tercih ediliyor.

Çevre koruma ve özellikle toprak erozyonu konusunda çalışmalarınız oluğunu biliyoruz. Bu alandaki çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Erozyon kontrolü, Hydromulching uygulamasının bir bölümüdür. Ancak Hydromulching daha az su tüketimi ve daha az bakım gerektirmesi nedeniyle kentsel alanların yönetiminde çevre düzenlemesi için de kullanılmaktadır. Bunun yanında golf sahalarında birinci sınıf çim yetiştirmek için de kullanılır.

Hydroseeding ve Hydromulching uygulamaları ve bu uygulamaların peyzaj ve doğa onarımı konusundaki kullanım alanları ve avantajları nelerdir?

Hydroseeding ve Hydromulching uygulamaları ile pratik, hızlı ve verimli sonuçlar elde edildiği bir gerçektir. Bu konuda okuyucularınıza web sitemizden örnek uygulamaların öncesi ve sonrası fotoğraflarını görüntülemelerini öneririm. (www.euro-tecturkey.com.tr) Bunların dışında, doğa koruma ve erozyon kontrol alanlarındaki zorlu fiziksel koşullara karşı uygulama kolaylığı yönünden en etkili yöntemler olmaları önemlidir. Hydroseeding ve Hydromulching çevre dostu uygulamalardır, su tüketimini azaltırlar, karbon ayak izimizi düşürürler, tohum çeşitliliği sunarlar, tek bir noktadan geniş alanlara ve uzak mesafelere uygulama yapılmasını sağlar, çiçekli bitki türlerinin tohumları kullanılarak kır çiçekli alanlar oluşturulabilir.


Paylaş: 

Diğer Haberler