PSB Anatolia Fuarı Sektörü Buluşturdu

PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı 7-10 Eylül tarihleri arasında Kırkpınar Sahili’nde beşinci kez kapılarını açtı.

PSB Anatolia Fuarı Sektörü Buluşturdu

 

PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı 7-10 Eylül tarihleri arasında Kırkpınar Sahili'nde beşinci kez kapılarını açtı. 60 bin metrekarelik fuar açık fuar alanı birçok ilke imza attı.

 

7 Eylül Çarşamba günü yapılan açılış töreninde konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya'nın jeopolitik konumu ve toprak verimi itibariyle dünyanın en kıymetli şehirlerinden bir tanesi olduğunu ve bu potansiyeli en iyi şekilde kullandıklarını ifade etti. Tarımsal anlamda, süs bitkisi, meyve ve sebze üretim faaliyetlerinden bahseden Yüce, Sakarya'nın UTÇEM, Yanık Fidan Teşhir Merkezi, BAHÇEM, Sakarya Botanik Vadisi, Seracılık Mükemmeliyet Merkezi gibi vizyon projelerle bu alanda rol model bir kent haline dönüştüğünü vurguladı. UTÇEM projesi ile gelecekte Sakarya'nın ekolojisine uygun geleneksel ve endüstriyel üretimde merkez haline geleceğini söyleyen Yüce, 200 milyon TL'lik yatırımla Türkiye tarımına yön verecek bir iş çıkaracaklarını belirtti.

 

Fuar koordinatörü Remzi Adıyaman Sakarya'ya değer katmaya devam edeceklerini ifade ederek, "Bu yıl 200 civarında bir katılımcı ağırlıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde birçok kurumla büyük bir iş yapıyoruz. Başta başkanımız ve beraberindekilere teşekkür ediyorum. Bu noktalara gelmemizde emekleri çok büyük. Geçtiğimiz yıl pandemiye rağmen 30 bin kişiyi ağırladık. Adımızı tüm dünyaya duyurmaya çalışacağız. Binbir çeşit ürünü vatandaşlarımıza sunduk.  Bu işte emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler" ifadelerine yer verdi.

 

Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, "Sektör ile alakalı neler oluyor, görmek için buraya geldik. Yeşil artık bütün dünyanın konuştuğu bir konu. Artık herkes yeşile dönme çabasında. İyi yorumlamak ve iyi adım atmak gerekiyor. Yurt dışı gezilerimizde her zaman yeşili anlattık. Ben bu fuarın da buna hazırlık yapıldığını düşünüyorum. Farklı hamleler yapılarak burasının çok daha büyük bir ivme katacağını ifade edebiliriz" dedi.

 

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, "Sapanca'ya değer kazandırmaya devam edeceğiz. Bu alanda akla ilk gelen yer olma konusunda büyük bir çaba gösteriyoruz.  Herkese teşekkürler" diye konuştu.  Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Yasin Otuzoğlu, "Gün geçtikçe iklimin daha çok değişmesi ile bu olaylara adapte olmak için nasıl daha çok çalışmamız gerektiğini görüyoruz. İstikrarlı bir şekilde kendini geliştiren bu fuarın içinde olan herkese çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler