Peyzaj Tabanlı Şehircilik için Protokol İmzalandı

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında “Peyzaj Tabanlı Şehircilik Rehberi” hazırlanmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Peyzaj Tabanlı Şehircilik için Protokol İmzalandı

 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında Peyzaj Tabanlı Şehircilik Araştırma ve Geliştirme Raporu hazırlanmasına yönelik yürütülen görüşmeler sonrasında "Peyzaj Tabanlı Şehircilik Rehberi" hazırlanmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı adına Mesleki Hizmetler Genel Müdürü Murat Oral ile TMMOB Peyzaj Mimarları Odası adına Odamız Genel Başkanı Yasin Otuzoğlu`nun imza altına aldığı protokol ile; şehirlerimizdeki peyzaj uygulamalarının kalitesinin arttırılmasına yönelik olarak kentlerin gelişimini şekillendiren tasarım ve uygulamalara yön verilmesini teminen gerektiğinde mevzuat düzenlemelerinde kullanılmak üzere Peyzaj Tabanlı Şehircilik Araştırma ve Geliştirme Raporunun; Peyzaj Mimarları Odası, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı iş birliği ve konusunda uzman akademisyenlerin de katılımı ile hazırlanması hedeflenmektedir.

 

Oda tarafından yapılan açıklamada, "Odamız ile T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında imzalanan İş birliği protokolünün ülkemize ve meslek alanımıza sağlayacağı faydayı en üst düzeye çıkarmak için çalışacağımızı tüm üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyururuz" denildi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler