Mavi ve Yeşilin Büyülü Dansı

Çevre Peyzaj olarak projelendirilmesi ve uygulaması tarafımızca yapılan projede ''Su ve Yeşil’’ in dansına şahit olacaksınız.

Mavi ve Yeşilin Büyülü Dansı

Ankara'nın gözde semtlerinden biri olan Çayyolu Park Caddesinde yer alan Wind Ankara projesi 20.000m²  arsa ve 13.400m²'lik peyzaj alanına sahip; 1 adet kule ve 14 adet villadan oluşmaktadır.

Kule'de yer alan her dairenin peyzaja hâkim olabilecek şekilde tasarlanması ve müstakil konutlarında her birinin kendine özel peyzaj alanı sağlaması bir bütün içerisinde tasarım şekli olarak ele alınmıştır. Projenin ana omurgasında yer alan su ögesi özelde ve bütünde etkili bir görsel vurguyla ön plana çıkarılmıştır.

Wind Ankara Projesinde, suya hasret Ankaralıların zengin su öğeleri ve geniş yeşil alanlarının kesintisiz devam etmesi ana prensip olarak belirlenerek ele alınmıştır.

 

Suyun ve yeşilin dengeli kullanılması;  dinginleştirici, sihirli ve birleştirici etkisi ile hayallerin gerçeğe dönüştüğü özel yaşam alanları,  peyzaj ile yorumlanarak kullanıcılarına çağdaş bir görüntü sunulmuştur.

Su öğesi her bir konutun önüne kadar getirilerek yalı etkisi yaşatılmak istenmiştir. Konutlar arasındaki komşuluk ilişkileri de her bir konuttan su içerisinden geçen adım taşlarıyla sağlanmıştır.

 

Wind Ankara Projesi konutlarında; mevsim döngülerini renk geçişleriyle hissedeceğiniz bitkisel düzenlemelere yer verilmiş ve her bir villa bahçesi özel olarak tasarlanmıştır.

Villaların arasında,  bütünlüğü sağlayacak kesintisiz su ögesi tasarımı öne çıkarılmıştır. Suyun dinginleştirici etkisi kaliteli ve keyifli vakit geçirme ortamı sunmaktadır.

Konutların otopark ihtiyaçları kapalı otopark ile desteklenerek,  arazi içerinde yeşil yoğunluğu ön plana çıkarılmıştır.  Böylece hem müstakil hem de kule de yaşayan konut sakinlerinin kesintisiz ve konforlu olarak kullanabilecekleri keyifli alanlar oluşturulmuştur.

Projede gündüz olduğu kadar gece görüntüsünde de büyük titizlikle çalışılmış su içi aydınlatmalar ile suyun görsel etkisi; konut çevresinde de yeşil alanlar, bollard tipi aydınlatma elemanları ile aydınlatılarak gözü yormayan soft bir aydınlatma peyzajda ön plana çıkarılmıştır.

 

Sadeliği ön plana çıkararak peyzajın gücünü vurgulayan, yılın her döneminde kullanıcılara doğanın eşsiz yaşam enerjisini hissettiren, bu coşkuyu su ve aydınlatama senaryosu ile destekleyen bir tasarım olarak hayata geçirilmiştir.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler