FİDAN DİKMEK SADAKADIR

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü olarak "Fidan Dikmek Sadakadır" anlayışıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bölge Müdürlüğümüzce her yıl  2 500 000 (İki milyon beş yüz bin) fidan yetiştirip toprakla buluşturuyoruz.

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü olarak Sakarya ve Kocaelililerin yeni yıla fidan dikerek girmelerini arzulamaktayız. Orman ve ağaç sevgisinin arttırılması, çevre bilincinin geliştirilmesi ve yılbaşı çamı olarak kullanılan çam, sedir gibi ibreli ağaçların usulsüz şekilde ormanlardan temininin önüne geçmek maksadıyla Sakarya ve Kocaeli İllerimizde bulunan fidanlıklarımızdan vatandaşlara ücretsiz fidan verilmek üzere gerekli hazırlıklarımız yapılmıştır.

          Bu tedbirlere rağmen ormanlarda oluşabilecek usulsüz fidan teminlerinin önüne geçmek için 7 Orman İşletme Müdürlüğümüzde teyakkuz haline geçilmiş olup tüm ormanlar sürekli kontrol altında tutulmaktadır. Ağaç kesmenin 3 aydan 5 yıla kadar hapis ve 1000 güne kadar adli para cezası vardır. Eğer bu işlem fidanlarda gerçekleşirse ceza bir katı daha artmaktadır. Siz değerli basınımızın bu konuyu vatandaşlarımıza duyurmaları hoş olmayan bu gibi davranışları engelleyecektir.

 

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü olarak Sakaryalı vatandaşlarımızın kendi geleneklerine uyarak fidan keserek değil fidan dikerek yeni yıla gireceklerini temenni ediyor, yeni yılın Sakaryamıza   ve güzel ülkemize , vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini Mevladan niyaz ediyor, daha yeşil bir Sakarya diliyorum.    30.12.2014

 

                                                                                                         Okan KURŞUN

                                                                                              Sakarya Orman Bölge Müdürü

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler