ÇİÇEK FESTİVALİNE ÇİÇEKLİ DAVET

ÇİÇEK FESTİVALİNE ÇİÇEKLİ DAVET

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Çiçek Festivali gibi renkli bir etkinliğin Antalyanın ruhuna çok yakıştığını belirterek, bu yıl 10uncusu düzenlenen Çiçek Festivalinin kentin tanıtımı için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.
EXPO 2016 Antalya Çiçek Festivali bu yıl 23-24 Mayıs tarihlerinde çeşitli etkinliklerle düzenlenecek. Çiçek Festivali tertip komitesi adına Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay ile birlikte Vali Sebahattin Öztürkü makamında ziyaret etti. Festival tertip komitesi, Vali Öztürkü bir buket çiçekle EXPO 2016 Antalya Çiçek Festivaline davet etti.
Bu yıl 10uncusu düzenlenen Çiçek Festivalinin Antalyanın bir markası olduğuna dikkat çeken Osman Bağdatlıoğlu, Vali Öztürk ve eşi Nihan Öztürkü Çiçek Festivali ne davet etti. 2 gün sürecek Festival kapsamında yapılacak etkinlikler hakkında Öztürke bilgi veren Bağdatlıoğlu, "Antalyamızın renkli yüzü Çiçek Festivaline verdiğiniz destek nedeniyle tertip komitesi adına sizlere teşekkür ediyorum" dedi.
Vali Sebahattin Öztürk, Çiçek Festivalinin Antalyanın ruhuna yakışan bir etkinlik olduğunu belirterek, tertip komitesine böyle bir organizasyon yaptıkları için teşekkür etti. Çiçek Festivalinin Antalyanın tanıtımı için iyi bir fırsat olduğunu belirten Öztürk, Festivalin "çiçek ve çocuk" temalı EXPO 2016 ile bütünleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Öztürk, Festivale büyük bir zevkle katılacağını söyledi.
JAPON SANATÇIDAN TÜRELE GELİN ÇİÇEĞİ
Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ve Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Festival için Antalyada bulunan Japon Kraliyet Sanatçısı Kaoruko Sugimoto ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türeli ziyaret ederek, festivale davet etti. Japon sanatçı Türele ikebana gösterisinde yaptığı gelin çiçeğini armağan ederken, Türk ve Japon dostluğunu pekiştirmek üzere Antalyada olduğunu söyledi. Türel de Sugimotoya teşekkür ederken, kendisini Antalyada ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Antalyanın önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirten Türel, festival tertip komitesine teşekkür etti.
EMNİYET MÜDÜRÜNE ZİYARET
Festival Komitesi adına Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ile Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Emniyet Müdürü Cemil Tonbulu ziyaret etti. Tonbul ve eşini Çiçek Festivaline davet eden Bağdatlıoğlu, festival programı hakkında bilgi verdi. Cemil Tonbul, Antalya gibi turizm kentinin böyle festivallerle anılmasının önemine dikkat çekerek, festival tertip komitesine organizasyon için teşekkür etti.


Paylaş: 

Diğer Haberler