ÇİÇEK FESTİVALİNDE SOMA DUYARLILIĞI

Antalya Çiçek Festivali’nde okulların müzik, dans ve halk oyunları gibi eğlence içerikli bölümleri, Soma’da yaşanan facia nedeniyle iptal edildi. Festival 23 Mayıs Cuma günü başlayacak.

ÇİÇEK FESTİVALİNDE SOMA DUYARLILIĞI

ANTALYADA her yıl geleneksel olarak düzenlenen Antalya Çiçek Festivalinin 10uncusu, bu yıl 23-24 Mayıs tarihleri arasında EXPO 2016 Antalya Çiçek Festivali olarak düzenlenecek. Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Antalya Ticaret Borsası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının öncülüğünde çok sayıda kurumun desteğiyle gerçekleştirilecek Çiçek Festivalinde, eğlence içerikli bölümler yapılmayacak. 

 

13 PROGRAM İPTAL EDİLDİ

Somada 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği facia nedeniyle festival kapsamında bazı anaokulu, ilkokul, ortakul ve liselerin öğrencileri tarafından planlanan halk oyunları ve dans gösterileri, pop, ritim, davul-zurna, keman gibi çeşitli müzik gösterilerinden oluşan eğlence içerikli toplam 13 program iptal edildi. 

 

FESTİVALDE NELER VAR? 

Çiçek Festivalinde geleneksel hale gelen kortej yapılacak. Protokol ve çocukların çiçekler eşliğinde yürüyeceği kortej, Cender Otel önünden tramvay yolunu takiben Işıklar- Cumhuriyet Meydanı arasında gerçekleşecek. Antalyadaki kesme çiçek üreticilerinin ve ihracatçılarının araç süslemeleri ve en güzel kortej aracı yarışmasıyla renklenecek festivalde, araçların süslemesi için 1 milyon dal çiçek kullanılacak. 

 

2 MİLYON DAL ÇİÇEK 

Çiçek ve çocuk temalı fotoğraf ve resim sergisinin açılacağı festivalde, çocuklar çiçekle tanışacak. Çiçek ekimi yapacak çocuklar çiçek süslemelerine de katılacak. Festivalde araç süslemeleriyle birlikte toplam 2 milyon dalın üzerinde çiçek kullanılacak. 


Paylaş: 

Diğer Haberler