Bonsai Oyun Ağacı

Turkuaz Park; uluslararası standartlarda ürün üreterek, sadece ülkemizde değil dünyanın birçok farklı bölgesine de ihracat yapıyor.

Bonsai Oyun Ağacı

2000 yılında başlayan yolculuğumuza, kaliteden ödün vermeden devam ediyoruz. Üstün nitelikli üretim yapma anlayışıyla kurduğumuz deneyimli ekibimiz ve yüksek teknolojiye sahip ekipmanlarımızla; ahşap yapılar, kent mobilyaları, macera parkları-parkurları, çocuk oyun grupları kentsel tasarım ve peyzaj konusunda ekonomik ve yüksek kaliteli ürünler üretiyoruz.

Turkuaz Park tasarladığı eşsiz ürünlerini Çekmeköy-İstanbul’da kurulu olan fabrikasında üretiyor. Ürettiğimiz ürünlerin pek çoğunda öncü olup standartları belirleyen bir pozisyonda yer alıyoruz.

Turkuaz Park olarak hep daha iyiyi hedefleyerek uluslararası standartlarda ürün üreterek, sadece ülkemizde değil dünyanın birçok farklı bölgesine de ihracat yapıyoruz.

Doğayı bozmadan; ona katkıda bulunarak, zevkle kullanılabilir ürünler üretmek ve yaşanılabilir mekanlar oluşturmak, bunları yaparken yüksek kaliteli malzemeler, çevre dostu teknolojilerle insan emeğini pekiştirmek, çevreye odaklanmış yaşam kalitesi değerine katkıda bulunmayı önemseyen, dünyayı yeni nesillere devrederken daha iyi olmasını sağlayan süreklilik düşüncemizle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

İnsan doğasıyla uyumlu en önemli malzemelerden biri olan ahşapla üretilen ürünlerin yaşamımızda yerini daha çok almasını ilke olarak belirledik.

Turkuaz ailesi olarak bizler, yeşilin ve ahşabın olduğu projelerde siz değerli müşterilerimize çözüm ortağı olmaktan ve hizmet vermekten her zaman memnuniyet duyacağız.

Geleceği çocuk ve gençlerde gören bir firma olarak; peyzaj projelerinde “Çocuk Oyun Grubu ve Macera Kompleksleri” son yıllarda daha da üzerine düşülen bir planlama olması bizi oldukça memnun ediyor. Tüm oyun grubu ve macera kompleksleri projelerimiz uluslararası güvenlik standartlarına uygun olarak ahşap malzeme ile maksimum güvenlik, eğlence üzerine tasarlanıyor.

Bu alanda; bizler de yılların getirdiği tecrübe ile çocukların fiziki, ruhsal ve zeka gelişimini ön planda tutarak her zaman bir önceki projelerimiz üzerine yeni fikirler ve gelişmeler koyarak ilerleme yolundayız. Her yeni projemize yeni bir heyecanla başlıyoruz.

ATTRACTION STAR AWARDS 2020 EN BAŞARILI YURTDIŞI UYGULAMA ÖDÜLÜ

Oyun; bir çocuk için eğlenceden çok daha fazlasıdır. Biz çocukların gerçek oyun ihtiyacını karşılamak ve oynayarak bilgilenmelerini amaçlıyoruz. Farklı oyun alanları ve modülleri çocukların dikkat ve becerilerinin gelişmesinde büyük bir öneme sahiptir.

Doğadan yola çıkarak tasarlanmış bu oyun kulesi çocuklara heyecan ve yenilik sağlayarak farklı tecrübeler kazanmalarına yardımcı oluyor. Alışılmış olanın dışında yapılan oyun alanları çocuklara daha farklı motor becerileri kazandırarak gelişimlerine katkı sağlıyor. Aynı zamanda bonsai oyun kulesi sadece çocuklara hizmet etmiyor, yetişkinlere de hitap ediyor.

Doğanın sunduğu bu ilham verici fikir, tırmanmak ve oynamak için bir yapı oluşturmamızı sağladı. Alışveriş merkezinin içinde olması ise yanında bir sürü etkeni getirdi; çocukları eğlendirirken, görsel ve çarpıcı bir etki yaratarak hem çocuklar hem de ebeveynler için ortak bir rekreasyon alanı oluşturuyor.

Bonsai oyun kulesi yüksekliği yaklaşık 13 metredir. Varna Delta AVM’de iç mekân kullanımına uygun bir şekilde üretilmiştir, paslanmaz kaydıraklar için iki farklı – 4,5 m ve 6,40 m – oyun evi platformu oluşturduk, oluşturduğumuz konsepti desteklemek adına ağaç üzerinde yaprak gruplarına benzeyen dekoratif platformlar bulunmakta, platformlara doğal görüntü vermek için yatay yapraklarla kaplandı. Tüm platformların zemini EPDM karo veya suni çim tavanları ise ahşap malzeme ile kaplıdır. Bu platformları birbirine bağlamak için tırmanma elemanları ve bazı platformlarda yatay ağlar ile birlikte paslanmaz çelik çit bulunmaktadır. Oyun kulesi tepesinde yapay yapraklarla kaplı çelik yapı gölgelik bulunmaktadır. Tüm oyun alanı EN1176 standartlarına göre tasarlandı ve çizildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler