ÜNİVERSİTE TEMA VAKFI İLE DAHA YEŞİL

Dicle Üniversitesi ve TEMA Vakfı arasında ortak bir protokol ve çalışma yapılması kararı alındı.

 ÜNİVERSİTE TEMA VAKFI İLE DAHA YEŞİL

Türkiye Erozyonla Mücadele Vakfı (TEMA) Diyarbakır Şubesi ve Dicle Üniversitesi Kulübünden oluşan heyet, Dicle Üniversitesinin ağaçlandırılması ile ilgili, Dicle Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün ile görüştü.

TEMA Vakfı Diyarbakır İl Temsilcisi Prof. Dr. Necmettin Pirinççioğlu, TEMA Vakfı Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Zeki Kanay ve TEMA Vakfı Dicle Üniversitesi Kulübü Başkanı Ummahan Denizden oluşan heyet, Dicle Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigünü makamında ziyaret ederek üniversitenin ağaçlandırılması ile ilgili yapılabilecek ortak çalışmalar üzerinde görüştü.

Dicle Üniversitesinde yeterli çam ağacının bulunduğunu dile getiren Tema VakfıDiyarbakır İl Temsilcisi Prof. Dr. Necmettin Pirinççioğlu, meşe ağacının dikilmesi için yardıma hazır olduklarını söyledi.

Kendisinin de bir TEMA Vakfı üyesi olduğuna vurgu yapan Dicle Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, TEMA Vakfı ile her türlü işbirliğine hazır olduğunu kaydetti.

Dicle Üniversitesine bu güne kadar yaklaşık 1 milyonun üzerinde çam ağacının dikildiğine dikkat çeken Eyigün, bu sayının Diyarbakır adına çok önemli olduğunu ifade etti. Bu anlamda emeği geçen insanlara teşekkür eden Eyigün, öğrencilerin çam ağacından ziyade daha geniş ve ferah alanlarda daha büyük ağaçları tercih ettiklerini kaydetti. Eyigün, "Bizler yeni yaptığımız peyzaj çalışmalarında bunu dikkate alarak, fakültelerin yakın çevresine sık çam ağaçları dikmiyoruz. Üniversite arazimiz çok geniş olduğundan çam ağaçlarını daha uzak yerlere dikmeyi tercih ediyoruz. Üniversite öğrencilerinin özgürlük algısıyla örtüşen daha geniş ve ferah alanlar oluşturmaya gayret gösteriyoruz.

Görüşmenin sonunda Dicle Üniversitesi ve TEMA Vakfı arasında ortak bir protokol ve çalışma yapılması kararı alındı. 


Paylaş: 

Diğer Haberler