YENİ CAZİBE NOKTASI KAVAKLI SAHİLi

YENİ CAZİBE NOKTASI KAVAKLI SAHİLi

Dönüşüm ve gelişim başlayan Beylikdüzünde sahil alanlarından park ve koruluk gibi yeşil bölgelere kadar ilçenin kimliğini yansıtan her detay yeniden şekilleniyor. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlunun saha incelemeleri sonucu Kavaklı Sahiline yapılması talimatını verdiği amfi tiyatro çalışmaları ve sahil düzenlemeleri hızla devam ediyor.

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü, Kavaklı Sahil Mahallesi Aktoprak Mevkiinde ilçeye değer katacak sahil düzenleme projesinin çalışmalarını gayretle sürdürüyor. Yaklaşık 100 bin m2 alanı kapsayan çalışmalar sonucunda hem sahil yepyeni bir görünüm alacak hem de bölgeye sosyal donatılar kazandırılacak.

Sosyal Bir Yaşam Doğuyor

Sahilde 2 bin kişilik bir amfi tiyatro, halkın güvenle yararlanabileceği bir plaj, seyirci alanı olacak beach voleybol sahası, etkinlik alanı, seyir terasları, ailelerin zamanlarını manzara eşliğinde keyifle geçirebilecekleri çay bahçesi, piknik alanları, yürüyüş parkurları, deniz feneri, çocuk oyun alanları ve otoparklar bulunacak. Tam donanımlı yapısıyla cazibe merkezi haline gelecek Kavaklı Sahili ayrıca ilçenin klimatik yapısına uygun ağaçların getirilmesi ve kaya bahçelerinin oluşturulmasıyla ilgi çekici bir peyzaj tasarlanacak.

Başkan Ekrem İmamoğlu da "Kavaklı Sahili oldukça nitelikli bir hale gelecek. Herkesin zaman geçirmeyi isteyeceği, sosyal donatılarla çevrili bir alanı vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için çalışıyoruz" diye konuştu.

 

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler