Yılmaz Yeniden AIPH Yönetim Kurulunda

AIPH Başkanlığına İtalya’dan Leonardo Capıtanıo, Başkan Yardımcılığı’na Kanada’dan Bill Hardy seçilirken; İsmail Yılmaz 6. Bölge temsilcisi olarak Yönetim Kurulu üyeliğine yeniden seçildi.

Yılmaz Yeniden AIPH Yönetim Kurulunda

 

AIPH-Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği'nin 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında Hollanda'da düzenlenen Yıllık Kongresine, Türkiye'yi temsilen Orta Anadolu Süs Bitkileri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yılmaz ve Şube Şefi Gülşen Bay katılım sağladı.

 

Genel kurul toplantısında AIPH Yönetim kurulu seçimleri gerçekleştirildi. Seçimde 2022-2025 dönemi için AIPH Başkanlığına İtalya'dan Leonardo Capıtanıo, Başkan Yardımcılığı'na Kanada'dan Bill Hardy seçilirken; Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı İsmail Yılmaz 6. Bölge temsilcisi olarak Yönetim Kurulu üyeliğine yeniden seçildi.

 

Farklı ülkelerden toplam 95 yabancı delegenin katıldığı kongre programında, Expo Konferansı, Uluslararası Yeşil Şehirler Konferansı, Genel Kurul Toplantısı ve Expo Floriade alan gezisi yer aldı. Kongrede Türkiye'de önümüzdeki dönemde düzenlenecek Expo Maraş 2023 ve Expo İzmir 2026'nın güncel sunumları üyelerle paylaşıldı. AIPH'e 2028 yılı için Expo başvurusunda bulunan Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin başvurusu da onaylandı.

 

Türkiye'nin AIPH -Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği- Yönetim Kurulunda yer alması, ülkemizin uluslararası alanda etkinliğinin artması ve yeni Expo organizasyonlarına ev sahipliği yapması için büyük önem taşıyor. Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı İsmail Yılmaz, 2019 yılından itibaren AIPH Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürüyor.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler