Yaz Kampı Hatay Expo Alanında Başladı

13. PMOGenç Yaz Kampı, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Expo 2021 Genel Sekreterliği iş birliğinde, Adaplant, Bioart ve Garden Koala firmalarının destekleriyle Hatay Expo 2021 alanında 3 Eylül’e kadar devam edecek.

Yaz Kampı Hatay Expo Alanında Başladı

Oda tarafından yapılan açıklamada, "14 farklı üniversiteden 32 Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencisi ile birlikte Odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Otuzoğlu, Genel Sekreter Özay Yerlikaya, Hatay İl Temsilcisi Doç. Dr. Aylin Çinçinoğlu Salıcı, Hatay İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Sabriye Melis Çinçinoğlu`nun yanı sıra Ankara Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halim Perçin, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah Yalçınalp`in katılımı ile devam etmektedir" denildi.

 

22 Ağustos - 3 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 13. PMOGenç Yaz Kampı`nın resmi açılışı, 24 Ağustos 2022 Çarşamba günü Hatay Expo 2021 Genel Sekreteri İhsan Çakar, Hatay Expo 2021 Genel Sekreter Yardımcısı Musa Eskiocak, Hatay Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Murat Bayram`ın Yaz Kampı çalışma alanını ziyareti ve düzenlenen bir kokteyl ile gerçekleştirildi.

 

İklim krizine dikkat çekilen çalışmada, "Resmi açılış ile çalışmalarına yoğunlaşan öğrenci ve akademisyenlerimiz; Medeniyetler Bahçesi temasıyla düzenlenen Hatay EXPO 2021 alanında, günümüzün en önemli sorunlarından olan iklim krizi ile su kıtlığına karşı üretilecek çözümlerin başında gelen mavi/yeşil altyapı, su sürecinin yönetilmesi konularını hedef alan ve 13. PMOGenç Yaz Kampının temasını oluşturan yağmur bahçesi tasarımı üzerine araştırma ve eskiz çalışmalarını sürdürmektedir. 13 günlük Yaz Kampının sonunda Hatay Expo 2021 alanına bir yağmur bahçesi tasarımı kazandırılması hedeflenmektedir" denildi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler