Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması Gün Sayıyor

PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nda düzenlenen ‘Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması’ 19 farklı üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması Gün Sayıyor

PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı dünyanın birçok noktasından sektör profesyonellerini ağırlayacak. 7-10 Eylül tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar Sahili'nde gerçekleştirilecek PSB Anatolia, ülkemizde üretilen süs bitkilerini dünya pazarına çıkarıyor. İlklerin fuarı olan PSB Anatolia bu yıl da birçok yenilikle ziyaretçilerin ilgi odağı olacak. Sapanca Kırkpınar Sahili'nde 60 bin metrekare açık alanda yeni iş fırsatları sunan fuarda iş makineleri workshop ve tasarım yarışması ile yeşil endüstrinin en yeni trendlerini bir araya getiriyor.

 

İlklerin Fuarı Gün Sayıyor

Türkiye'de bir ilke imza atan Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması 2021 yılında TMMOB Peyzaj Mimarları Odası iş birliğinde 12 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilmişti, bu yıl 19 üniversiteden altışar kişilik ekipler PSB Anatolia Fuarı'nda en iyi tasarımı hayata geçirmek için yarışacak. 7 Eylül Çarşamba günü başlayacak yarışma üç gün boyunca devam edecek ve dereceye giren ekiplere ödülleri Gala Yemeğinde taktim edilecek.

 

Heyecan Artıyor

Peyzaj mimarlığı öğrencilerinin deneyim kazanmasını hedefleyen yarışmada her ekibe eşit alan ve eşit malzeme verilerek tasarımlarını uygulanma imkânı sağlanıyor. Yapılan tasarımlar PSB Anatolia Fuarı'nda yer alan yarışma bölgesinde uygulanacak ve jüri değerlendirmesinin ardından dereceye giren ekipler belirlenecek. Geçtiğimiz yıl yarışmayı Pamukkale Üniversitesi kazanırken, Düzce Üniversitesi ikinci, Bursa Teknik Üniversitesi üçüncülük ödülünü kazandı.

 

Üniversiteler Hazır

Yarışmaya Türkiye'nin her bölgesinden peyzaj mimarlığı bölümlerinden üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri katılabilecek. Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması'na; Akdeniz Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi katılacak.    


Paylaş: 

Diğer Haberler