YAŞAM MERKEZİ ÇİÇEK AÇTI

Türkiye Çiçekçiler Federasyonu, Planet Aile Yaşam Merkezi üyelerine çiçek tanzim sanatının inceliklerini öğretti.

YAŞAM MERKEZİ ÇİÇEK AÇTI

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkentlilerin hizmetine sunulan Aile Yaşam Merkezleri, birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapmayı sürdürüyor.

        Genç yaşlı yüzlerce Başkentliyi bir araya getirerek ortak noktada buluşturan, 8 farklı Aile Yaşam Merkezinden biri olan Planet Aile Yaşam Merkezinde geziler, uçurtma şenliği, yemekli eğlence gibi düzenlenen çeşit çeşit aktivitelere bir yenisi daha eklendi.

        Türkiye Çiçekçiler Federasyonu ile ortaklaşa düzenlenen etkinlik kapsamında Merkez üyelerine çiçek tanzim sanatının incelikleri öğretildi.        

         Türkiye Çiçekçiler Federasyonu Başkanı Muharrem Çağların da hazır bulunduğu etkinlikte, çiçek sanatının ustaları, bir yandan mis kokulu çiçekler hakkında bilgi verirken bir yandan da birbirinden renkli ve zarif çiçekleri tanzim ederek, maharetlerini görsel bir şölene dönüştürdüler.

          Aile Yaşam Merkezleri içinde ilk defa gerçekleştirilen ve renkli görüntülere sahne olan etkinliğe; Çocuk Kulübü, Gençlik Merkezi, Engelliler ve Yaşlılar Lokali üyeleri katıldı. Çiçeklerin tanzimi Planet Aile Yaşam Merkezi üyelerine uygulamalı olarak gösterildi.

         Üyeler yaptıkları tanzimlerini gerçekleştirdikleri çiçekleri sevdiklerine vereceklerini dile getirirken, etkinlikten büyük keyif alıp çiçeklerin dünyasına ilişkin bir çok bilgiyi de öğrendiklerini söylediler.

         Yaklaşık 3 saat süren etkinliğin ardından, Muharrem ayı olması sebebiyle Ankara Çiçekçiler Derneği tarafından katılımcılara aşure ikramı yapıldı.


Paylaş: 

Diğer Haberler