ULUDEREDE 2. ETAP BAŞLADI

ULUDEREDE 2. ETAP BAŞLADI

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, seçim beyannamesinde söz verdiği Uludere 2. Etap Rekreasyon çalışmasına başladı. 2009-2014 döneminde Hendek Uludere 1. Etap Rekreasyon çalışmasını gerçekleştiren Hendek Belediyesi Hendek Uludere 2.  Etap çalışması için kolları sıvadı.

Gece gündüz çalışma

İlk etabı 4 kilometrelik istinat duvarı, 175 metrelik kayıkla gezinti alanı, birinin üzerinde restoran olmak üzere iki yakayı kavuşturan 8 adet köprü, 4400 metre tartan pistli yürüyüş ve bisiklet yolundan oluşan Hendek Uludere rekreasyon çalışmasının ikinci etabı için çalışmalara başlandı. Köprübaşından Nuriye Köyünün sonuna kadar ve Turanlar Köprüsünden Çağlayan Mahallesi içerisine kadar olan bölümü kapsayacak olan 2. Etap rekreasyon çalışmasında mezbahane köprüsünün civarında Hendek Belediyesi Fen İşleri ekipleri çalışıyorlar.

Bölge değer kazandı

Dere ıslahının yapılacağı, yürüyüş-bisiklet yolları, parklar ve oturma alanlarının yer alacağı 2. Etap çalışmanın hayırlı olmasını dileyen Başkan İnci, projenin bir bütünlük içerisinde devam ettiğini,  uygulamaya konulan rekreasyon projesi sonrasında, çalışma yapılan bölgenin küçümsenemez bir şekilde değer kazandığına dikkat çekti. Çalışmaları yerinde takip eden Başkan İnci, rekreasyon çalışmaları doğrultusunda çayın her iki yakasına da tartan pistlerin inşa edileceğini, bunun yanı sıra tartan piste paralel olarak da bisiklet yollarının yapılacağını söyledi.

"Bir günü bir gününe,

eşit olan zarardadır"

Proje bittiğinde bölgenin daha da çok değerleneceğini vurgulayan Başkan İnci, " Tek isteğimiz yapılan hizmetleri gelecek nesillere heba olmadan taşıyabilmektir. Bizler bir günü bir gününe eşit olan zarardadır diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Düsturumuz bu. Bölgedeki hummalı çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yarın, bir önceki günden daha farklı olacaktır, önceki gün burayı gören sonraki gün tanıyamamaktadır. İşte bu çalışmanın eseridir" diye konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler