TÜRKTOB Üyelerine Analiz Ücretinde İndirim

Ege Üniversitesi Tohum Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye Tohumcular Birliği ve alt birliklerinin tüm üyelerine analiz ücretlerinde indirim sağlıyor.

TÜRKTOB Üyelerine Analiz Ücretinde İndirim

Ege Üniversitesi Tohum Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye Tohumcular Birliği ve alt birliklerinin tüm üyelerine analiz ücretlerinde indirim sağlıyor.

TÜRKTOB ve TOTEM arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında TOTEM tarafından TÜRKTOB alt birliklerinin tüm üyelerine resmi analiz fiyatları üzerinden test başına % indirim uygulanacaktır. Ayrıca 300 test ve üzeri analiz talep eden üyelere, kurumsal sözleşmeli ve ödemesi toplu olmak şartıyla @ indirim yapılacaktır.

Ocak ayı sonunda; TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan başkanlığındaki heyet ile, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak başkanlığındaki heyet bir araya gelerek iki kurum arasında iş birliğinin geliştirilmesi için görüşmeler yapılmış ve bu görüşmelerde; tohum bilimi ve teknolojileri alanında araştırma ve eğitim faaliyetleri, tohumculuk sektörünün bölgesel, ulusal ve uluslararası çapta AR-GE ihtiyaçlarının karşılanması, bu alanda yaşanan sorunlara çözüm bulunması konuları gündeme gelmişti.  

Yapılan Görüşmeler Meyve Vermeye Başladı

Yapılan toplantıda, kurumlar arası iş birliğinin başlaması için alınan prensip kararı sonrası Ege Üniversitesi Tohum Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TOTEM) ilk somut adımı attı.

TOTEM ve TÜRKTOB arasında tohumluk bilimi ve teknolojileri konularında iki kurumun ilgili birimleri ile iş birliğinin geliştirilmesi ve iş birliği kapsamındaki çalışmaların etkin şekilde yürütülerek süreklilik kazandırılması amacıyla bir iyi niyet protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında; TÜRKTOB ve TOTEM arasında bilgi ve teknik olanakların daha etkin paylaşılması, ortak AR-GE projelerinin geliştirilmesi, tohum sektöründeki ulusal ve uluslararası firma ve kuruluşlarla ortak ilişkilerin güçlendirilmesi, ortak proje üretilmesi, toplantı, kongre ve eğitim benzeri faaliyetlerin yürütülmesi, ortak AR-GE çalışmalarının TÜRKTOB üye kuruluşlarının taleplerinin ön planda olduğu bir yaklaşımla yürütülmesi, TÜRKTOB üyelerine tohum sağlığı testleri, tohum ve üretim materyali dezenfeksiyonu, hastalıklara dayanıklılık ve çimlenme testleri gibi konularda hizmet verilmesi, TÜRKTOB üyelerine avantajlı analiz ve danışmanlık hizmetleri verilmesi, TÜRKTOB alt birlikleri ile TOTEM'in ilişkilerinin güçlendirilmesi sağlanacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler