TALASA 5 YENİ PARK GELİYOR

Talas Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından Mevlana Mahallesi için 5 yeni park yapılması planlanıyor.

TALASA 5 YENİ PARK GELİYOR

 Nüfusun yoğun ve yapılaşmanın hızlı olduğu Mevlana Mahallesine 5 yeni park yapılırken daha önce yapılan parkların tamamında peyzaj ve çevre düzenleme çalışması gerçekleştirilecek.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Fen İşleri Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü ve Etüt Proje Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Mevlana Mahallesinde yapılan ve yapılacak olan parklardaki çalışmaları yerince inceledi. Başkan Palancıoğlu, Mevlana Mahallesinin Kayserinin en büyük mahallesi olduğunu belirterek, "60 bin vatandaşımızın yaşadığı bu mahallemizde park sayısını artırmaya çalışıyoruz." dedi. Mevlana Mahallesini şantiyeye benzeten Başkan Palancıoğlu, şöyle konuştu:

"Bir binada 350-400 kişinin yaşaması nedeniyle yoğun bir nüfus var. Burada çocuklarımıza, gençlerimize, yaşlılarımıza ve kadınlarımıza yönelik park sayısı çok az. Bu sayıyı artırmak için şimdi saha çalışması yapıyoruz. Bazı parklarımızı yeniden yaptırmayla ilgili planlarımızı görüştük. İnşallah en kısa zamanda Mevlana Mahallemize 5-6 adet yeni park yapacağız. Diğer var olan parklarımızın da bank ve çöp tenekesine varıncaya kadar her aparatını yeniliyoruz. Aynı zamanda da yeni bir peyzaj düzenlemesi yapacağız. Dolayısıyla özellikle Mevlana Mahallesi başta olmak üzere bu yaz Bahçelievler, Yenidoğan ve diğer mahallelerimizde park bahçe düzenlemesi ve peyzaj çalışması yoğunlaşacak. Yaptığımız bir diğer çalışma ise bölgede topografya çok eğimli olduğu için çok fazla duvarlar var. Duvarların taş hoş olmayan taş görüntüsünü gidermek için sarmaşık diktik. Yeşil bir Talas için çalışıyoruz. Parklarımız şimdiden hayırlı olsun."


Paylaş: 

Diğer Haberler