SÜS BİTKİLERİ SEKTÖRÜ SORUNLARI ÇÖZÜM TOPLANTISI

Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ’nin himayelerinde düzenlenen tarım sektörü toplantısında alınan karar doğrultusunda, 3 mart 2017 tarihinde Ekonomi Bakanlığı’nda İhracat Genel Müdürlüğü’nde toplantı gerçekleştirildi.

SÜS BİTKİLERİ SEKTÖRÜ SORUNLARI ÇÖZÜM TOPLANTISI

İlgili kurum ve kuruluşların katılımıyla süs bitkileri sektörü sorunlarını  ele almak için gerçekleştirilen toplantı İhracat Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcısı Musa DEMİR başkanlığında, Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman BAĞDATLIOĞLU, Başkan Yrd.  Lütfi GÖBÜŞ, Üyeleri  Erol KAYA, Yakup GÖNCÜOĞLU katılım sağlamıştır. Sektörel sorunları ele almak üzere Ekonomi Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kalkınma  Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan üst düzey temsilciler katılım sağladılar.

 

Toplantıda süs bitkileri sektörünün güncel sorunları Bakanlıklar düzeyinde ele alınmış, bir yol planı oluşturulup Bakanlık temsilcilerinin ve İhracatçılar Birliği yönetiminin  oluşturacağı  çalışma grupları ile düzenli toplantılar gerçekleştirilmesi ve mevcut sorunlara ivedi ve kalıcı çözümler bulunması hedeflendi. 


Paylaş: 

Diğer Haberler