ŞELALENİN YERİNİ AĞAÇLAR ALACAK

ŞELALENİN YERİNİ AĞAÇLAR ALACAK

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Dikmen Vadisinde bulunan şelale kaldırılıyor. Kaldırılan şelalenin yerine yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları yapılarak, vadi daha güzel ve daha yeşil bir görünüme kavuşturulacak.
Dikmen Vadisi içerisinde bulunan ve 7 bin metrekarelik alana yapılan dev şelale zamanla eskiyip, kullanılamaz hale geldi. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kullanılamaz hale gelen şelalenin kaldırma çalışmalarına başladı.
Yıkım çalışmalarının kış şartlarının da etkili olacağı düşünülerek iki ay içerisinde bitirilmesinin planlandığını belirten Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan, "Amacımız her zaman olduğu gibi burada da yeşil Ankaranın güzelliklerini vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktır. Çalışmalarımızı kış aylarına denk getirerek hem vatandaşlarımızı rahatsız etmemiş oluyoruz hem de daha yeşil bir parkla hem ilkbahar mevsimine hem de Ankaralı hemşehrilerimize ‘hoş geldin demek istiyoruz. Daha estetik ve yeşil bir alan oluşturmak için kaldırılan şelalenin yerine ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarımızı yapacağız" dedi.    


Paylaş: 

Diğer Haberler