SEKTÖR, İLGİLİ TÜM BAKANLIKLARA BAĞLI OLMALI

SEKTÖR, İLGİLİ TÜM BAKANLIKLARA BAĞLI OLMALI

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu;

 

"Süs bitkileri sektörü yalnızca bir bakanlığa bağlı değil, konusuyla ilgili tüm bakanlıklara bağlı olmalıdır. İhracat yönünden Ekonomi Bakanlığına, üretim yönünden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına, fidan, fide, peyzaj konularında Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığına, ticaret yönünden Ticaret Bakanlığına bağlı olmalıdır. Tek bir bakanlığın ilgileneceği bir sektör değildir. Her bakanlığın içinde olması gereklidir. Sadece bir bakanlıkla sınırlamak, sadece üretim aşamasında kalması demektir. İlgili tüm bakanlıklarda daire başkanlıkları kurulabilir ve daha iyi temsil edilebilir. Lobi faaliyetleri yapılmalıdır." 

 

 

While Chairman of Ornamental Plants and Products Exporters Union Mr. Osman Bağdatlıoğlu told that  sector must be related in terms of the sectors exports in Ministry of Economy, in terms of production Ministry of Food, Agriculture and Livestock, for sapling, seedling and  landscape matters Ministry of Environment, Forests and Urban Development, and for direction of trade Ministry of Commerce at the same time  member of 11th Landscape and Horticulture Professional Committee of  Chamber of Commerce (ITO

 

)  Mr.  Kadir GÜMÜŞ stressed the need to be established a department under the structure of Ministry of Food, Agriculture and Livestock.


Paylaş: 

Diğer Haberler