ŞEHRİN GİRİŞ KAPILARI RENKLENECEK

ŞEHRİN GİRİŞ KAPILARI RENKLENECEK

Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erkilet Bulvarı ile Kuzey Çevre Yolunu kesiştiren 60 bin metrekarelik yonca yaprağı şeklindeki kavşağı renklendireceklerini söyledi. 

Fen İşleri Müdürü Ali Bulu ile Park ve Bahçeler Müdürü Cüneyt Canıdemirden çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Mustafa Çelik, "Kocasinan, Kayserinin giriş kapısı konumundadır. Havaalanı, otobüs terminali, tren garı ve şehrimizin ana ulaşım arteri Kuzey Çevreyolu da Kocasinan sınırları içerisinde bulunmaktadır. Kayseriye gelen misafirlerimizin şehir hakkındaki ilk izlenimleri bu giriş kapılarında oluşmaktadır.  Bu nedenle şehrin giriş kapılarını yeşillendireceğiz, renklendireceğiz" dedi.

Karayolları Bölge Müdürlüğünün gündeminde olmasına karşın yıllardır yapılmayan bu bölgenin atıl vaziyette kalmasının içlerine sinmediğini vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, "Kayseriye giriş yapan misafirlerimizin bu görüntüyle şehir hakkında olumsuz bir intiba edinmesi içimize sinmediğinden bu alanı düzenleme ve yeşillendirme ihtiyacı hissettik" şeklinde konuştu.

Başkan Çelik konuşmasına şöyle devam etti, "Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüyle Park ve Bahçeler Müdürlüğünün projelendirme çalışması sonucu 60 bin metrekarelik alanın yeşillendirilmesi, çiçeklendirilmesi ve ağaçlandırılması işini başlattık. İnşallah kısa süre içerisinde Erkilet Bulvarı ile Kuzey Çevreyolunun kesiştiği yonca yaprağı görünümündeki kavşağı tertemiz ve cennet gibi bir bahçe haline getireceğiz. Zemininde çimlendirme yapılacak alanın orta kısmına çeşitli renk ve kokularda çiçekler ekip, kenarlarını da ağaçlandıracağız. Büyükşehir ve Kocasinan Belediyesinin çalışmaları sonucu yerinden alınan ağaçları buraya taşıdık. Kış gelmeden buradaki çalışmalarımızı tamamlamış olacağız."

Park ve Bahçeler Müdürü Cüneyt Canıdemir de önümüzdeki sezon için Kocasinan sınırları içerisinde bulunan park ve bahçelerde kullanılmak üzere 220 bini lale soğanından oluşan 70 farklı türde 450 bin çiçek alımı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Konuşmaların ardından Başkan Çelik, çam fidanlarının dikimini gerçekleştirerek, Erkilet Camii Kebir Muhtarı Hayati Yurt ile birlikte ilk cansuyunu verdi.


Paylaş: 

Diğer Haberler