PSB Anatolia Fuarı Sonuç Raporu Yayınlandı

Sektörün en kapsamlı fuarı PSB Anatolia Fuarı sonuç raporu yayınlandı. Toplamda 31 bin 528 kişinin giriş yaptığı fuar ülkemizden ve dünyanın birçok farklı noktasından ziyaretçiyi ağırladı. Fuara 198 firma 26 Belediye / STK ve 20 üniversite katıldı.

PSB Anatolia Fuarı Sonuç Raporu Yayınlandı

 

6-9 Eylül tarihleri arasında Sapanca, Kırkpınar Sahili'nde gerçekleştirilen PSB Anatolia Fuarı yurt içinden ve yurt dışından 32 bine yakın katılımcı ve ziyaretçiyi ağırladı. İç ve dış mekan süs bitkilerinden, peyzaj ekipmanlarına, bahçe mobilyalarından, oyun gruplarına kadar geniş ürün profilini bir araya getiren fuar katılımcı ve ziyaretçilerin yüksek memnuniyet oranıyla tamamlandı. 

 

198 Katılımcı Firma Fuarda Yer Aldı

Peyzaj ve süs bitkileri alanında çalışmalarını sürdüren, ülkemizin önde gelen 198 firma, 26 Belediye/STK ve 20 üniversite PSB Anatolia Fuarı'na katıldı. Geçtiğimiz yıllara göre katılımcı sayısında artış olduğu görüldü. Peyzaj ve süs bitkileri alanında ihtiyaç duyulan her şeyin bir arada olduğu PSB Anatolia Fuarı, ziyaretçilerin ve alım heyetlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefledi.

 

Memnuniyet Yüksek

PSB Anatolia Fuarı'na katılan firmaların %98,7'si fuardan memnun olduğunu belirtirken, gelecek yıl yeniden fuara katılmayı düşünenlerin oranı ise %98,2 oldu. Genel memnuniyeti artıran etmenlerin başında ticari ilişkileri teşvik etmeye yönelik çalışmalar ve yurt dışı alım heyetlerinin sayınındaki artış olduğu katılımcılar tarafından ifade edildi.

 

31 Binden Fazla Ziyaretçi

6-9 Eylül tarihleri arasından yoğun bir program akışı ile gerçekleştirilen PSB Anatolia Fuarı'nı dört gün boyunca 31 bin 528 kişi ziyaret etti. Fuar süresince devam eden Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması, workshop çalışmaları, konferanslar ve kokteyller dört gün boyunca doğa severlerin ilgisiyle karşılandı.

 

Uluslararası Sektör Profesyonellerini Gözü Fuarda

Ülkemizde yapılan yüksek kaliteli süs bitkileri üretimi, ihracatla dünya pazarındaki payını giderek artırırken, PSB Anatolia Fuarı hedef pazarlardan gelen sektör profesyonellerinin dikkatini çekti. Ülkelere göre katılım sayılarına bakıldığında sırasıyla; Irak, Rusya, Azerbaycan, Özbekistan, Kuveyt, Romanya, Kosova, İtalya, Katar ve Suudi Arabistan'dan gelen ziyaretçiler ilk on sırayı oluşturdu.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler