PLANT KONFERANSINA KTÜDEN BÜYÜK İLGİ

Plant dergisi Konferansları 2.dönem ilk durağı olarak Karadeniz Teknik Üniversitesinde gerçekleştirdi.KTÜ öğrencileri büyük ilgi gösterdi.

PLANT KONFERANSINA KTÜDEN BÜYÜK İLGİ

2015-2016 eğitim öğretim yılının 1.döneminde toplam 7 üniversite de düzenlenen Plant Peyzaj ve Süs Bitkileri dergisi 2. Dönem devam ediyor ilk durak konferansı Karadeniz Teknik Üniversitesinde gerçekleşti.  Konuşmacılar; KTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Acar, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yeşil Alanlar Daire Başkanı Fatih Erol, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Trabzon Bölge Temsilcisi Hamza Ertunga, Pektaş Fidancılık Firma Sahibi Mehmet Ali Pektaş ve Plant Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Adıyaman.

Sektörde görev almak isteyen öğrencilerin iş hayatında nasıl bir portföy oluşturmaları gerektiği, karşılarına çıkabilecek engellerin neler olduğu, ofis çalışanı değil saha elemanı olmaları ve sahanın her alanında tecrübe kazanarak sektöre uygulamadan, pazarlamaya kadar her alanda kendilerini nasıl yetiştirmelerini gerektiği konusunda bilgiler verildi.

Konferans, öğrencilerin merak ettiği soruları katılımcılara yönelterek son buldu.

2 Mart Çarşamba günü Plant Konferansı Mustafa Kemal Üniversitesinde, saat 14:00te Mimarlık Fakültesi Peyzaj Bölümünde yapıldı.


3 Mart Perşembe günü ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Plant Konferansa ev sahipliği yapacaktır. Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünde gerçekleşecek konferansın başlama saati 14.00.


Paylaş: 

Diğer Haberler