Plant Dergisi 34-35 Sayı Çıktı

Plant Dergisi 34-35 Sayı Çıktı

Plant Dergisi 34-35 Sayı Çıktı

Plant Dergisi’nin 34. sayısının dosya konusunu “Eğitim” olarak belirledik, yarının sektör mensupları olacak genç nesiller için eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Plant Akademi 2020 yılı etkinlikleri çerçevesinde Yalova Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da yaptığımız söyleşilerin ardından yaşanan pandemi dolasıyla 10 farklı üniversitede yapılması planlanan etkinliklerimize ara vermek zorunda kaldık.

Zorlu ve uzun bir süreç sonunda hazırlanan dergimizde birbirinden değerli hocalarımızın makalelerine yer vermek bizim için oldukça gurur verici. Dr. Öğr. Üyesi Ali SALMAN “Süs Bitkilerinde Üniversite-Sanayi İşbirliğinin Önemi” başlıklı çalışması ile iş hayatına hazırlanan öğrencilere yol gösterici oluyor. Prof. Dr. Osman UZUN’un “Türkiye Peyzaj Mimarlığı Bölümleri,  Eğitim Ve Öğretim Çalıştayları” eğitim alanında yapılan çalışmaları okurlarımızla buluşturuyor. Öğr. Gör. Yusuf Evren DOĞAN’ın “Yeni Eğilim:  e-Eğitim” başlıklı çalışması ise gündemimize hızlı bir giriş yapan “e-eğitim” kavramını tüm yönleriyle inceliyor. Bu sayımızda yer alan röportajlar ise alanında uzman isimleri siz okurlarımızla buluşturuyor. Proje tanıtımlarımız ise sektörde yaşanan son gelişmelerin teknik açıdan incelenebilmesine olanak sağlıyor.

Global ölçekte yaşanan sorunlar peyzaj ve süs bitkiciliği sektörün de derinden etkiledi. Yaşanan tüm sorunlara rağmen yarınlar için umut besliyoruz ve her zamankinden daha fazla çalışarak tüm bu problemlerin üstesinden tüm sektör olarak geleceğimize inanıyoruz.

Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nin umutla beklediğimiz yarınlar için büyük bir adım olacağını düşünüyoruz. 16-19 Eylül tarihlerinde Sakarya’da yapılacak olan festivalde görüşmek dileğiyle…


Paylaş: 

Diğer Haberler