ÖZEL FİDANLIKLARA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

ÖZEL FİDANLIKLARA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Ülkemiz için büyük bir tehdit arz eden Turunçgil Teke Böceği ile mücadeleye; İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hummalı bir şekilde devam edilmektedir.

Turunçgil Teke Böceği konusunda yaklaşık bir yıldır Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdür yardımcısı Sn. Süreyya ALTUNIŞIK ve Bitki Sağlığı Şefliği ekibi detaylı bir şekilde çalışmakta ve tüm dünyada görülen bu zararlıyla ilgili mücadele yöntemi geliştirmektedirler.

Turunçgil Teke Böceği ile mücadele amacıyla öncelikle ; İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile gerçekleştirilen konferansın ardından geçtiğimiz hafta Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı sorumluluğundaki yeşil alanlarda görevli olan tüm teknik elemanlara Müdür Yardımcımız Sn. Süreyya ALTUNIŞIK tarafından bir konferans gerçekleştirilerek gerekli bilgilendirilme yapılmış ve mücadele yöntemi belirlenmiştir. Bugün de Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün Haliç bölge şefliğinde İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü´nün, İstanbulda bulunan özel fidanlıklara konferansı gerçekleştirilmiştir.


Paylaş: 

Diğer Haberler