ÖDEMİŞ STANDARDI VE KALİTEYİ YAKALAMALI

ÖDEMİŞ STANDARDI VE  KALİTEYİ YAKALAMALI

Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Cabbar, Ödemişin üretimde standardı ve kaliteyi yakalaması gerektiğini söyleyerek, Avrupalı üreticilerden dersler çıkarılmalı dedi

 

 

Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Cabbar, Avrupalı üreticilerin Ortadoğu ve Türkiyede süs bitkisi satmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek, "Ödemişin üretimde standardı ve kaliteyi yakalaması lazım" diye konuştu. Flower Show Fuarına katılan 5 üretici firmanın katıldığını vurgulayan Birlik Başkanı Cabbar, burada değerlendirmelerde bulundu. Cabbar, "Almamız gereken dersler, kat etmemiz gereken yollar var" dedi.

 

DERSLER ALMALIYIZ

Ödemişten beş üretici firmanın fuara katıldığını belirten Cabbar, "Fuarda gördük ki, İtalya, Almanya, Hollandalı ve Yunan üreticiler Ortadoğu ülkelerine ve Türki Cumhuriyetlere süs bitkisi satmaya çalışıyorlar, yoğun çaba harcanıyor. Biz de Ödemiş Süs-Bir olarak, katılım gösterdik. Özellikle Ödemişin tüm üretiminde standardın yakalanması, kalitenin süreklilik haline gelmesi yazım" diye konuştu.

 

 

 

President of Ödemiş Ormantal Plants Growers Association Mr. Hüseyin CABBAR said that Ödemiş should catch the quality and standarts in production and "we need to draw lessons froum european growers". He said. 


Paylaş: 

Diğer Haberler