ODA YÖNETİM KURULUNDAN BAKAN ÖZHASEKİ`YE ZİYARET

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki‘yi makamında ziyaret edilerek, mesleki sorunlarına ilişkin talepleri iletildi.

ODA YÖNETİM KURULUNDAN BAKAN ÖZHASEKİ`YE ZİYARET

01.12.2016 tarihinde 12. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerinden Oda Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, Genel Sayman Sevgi Vefa Taçyıldız, Yönetim Kurulu Üyeleri Halim Perçin ve Hasan Murat Duransoy, Kayseri İl temsilcisi Başak Güleser ve Genel Sekreter Yardımcısı Harun Kılıçoğlu Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki‘yi makamında ziyaret ederek, mesleki sorunlarımıza ilişkin talepleri iletti.

 

Toplantının gündemi Peyzaj Mimarlarının ilgili bakanlıklar, kamu kurumları ve yerel yönetimlerde istihdamı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği uygulamaları kapsamında peyzaj projelerinin istenmesi, mesleki denetim ve Peyzaj Mimarlığı eğitimi oldu. 

 

Genel Sekreter Yardımcısı Harun Kılıçoğlu`nun sunumunu yaptığı "Peyzaj Mimarlığının Durum Raporu"ndan sonra Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Oruçkaptan mesleğin sorunlarını ve çözüm önerilerini aktararak, istihdam ve yaşanılabilir kentsel doku formasyonlarının sürece peyzaj mimarlarının aktif müdahale etmesi gerektiğini belirtti. 

 

8-11 Aralık 2016 tarihinde Antalya`da gerçekleşecek olan 6. Peyzaj Mimarlığı Kongresi`ne davet edilen Sayın Özhaseki`ye Kongrenin; mesleğe ve meslek alanlarına dair her türden söylemin küresel ve ülkesel ölçekte hayata geçirilen politikalarla bir dizi eyleme dönüştüğü; kalkınma, istihdam, refah düzeyi, sağlıklı doğal, kırsal ve kentsel çevreler gibi yaşamın her alanına etki ettiği konuları odağına alınacağı aktarıldı. 


Paylaş: 

Diğer Haberler