MOTİVASYON VE İLETİŞİM SEMİNERİ

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ, 2018 yılı “Motivasyon ve İletişim Semineri” Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde gerçekleşti.

MOTİVASYON VE İLETİŞİM SEMİNERİ

Seminer öncesinde konuşma yapan İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Faruk Kacır, "Hepimiz için faydalı olacağına inandığım bir seminerde bir aradayız. Bir aile kavramı içinde en önemli husus karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörüdür. Bizler bu hasletlerimizle birlikte iş disiplini noktasında da gerekli hassasiyeti ortaya koyabilirsek eminim şirketimizi her alanda en üst noktaya taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

 

Kurumumuzdaki eksiklikleri inovatif bir yaklaşımla her geçen gün tamamlayarak, değişim ve dönüşüm sağlıyoruz. Genel olarak kurumumuzun fiziki yapısı özel sektör dahil maksimum seviyeye ulaştı. Burada konuşacaklarımızı da özümseyip uygularsak mükemmeli yakalamış olacağız.

 

Ben de sizlerle bir aradayken kurumumuzla ilgili ve bundan sonraki süreçte görev alacağınız iş alanlarında sizlere fayda sağlayacağına inandığım fikirlerimi paylaşmak istiyorum.

 

Arkadaşlar, 2018 yılı şirketimiz için büyümenin yılı olacak!

 

Bir şirketin en büyük ve en önemli kaynağı insan kaynağıdır! Bu nedenle insan kaynağına yapılan yatırım çok değerlidir. İdare şirketlerinde çalışma arkadaşlarının her zaman en iyi kalitede olmasını isterler.

 

Bu kalite kişilik yapısı ve iş becerisi ile bir bütündür. Öyle bir dünyadayız ki artık yetenek yetmiyor. Bulunduğunuz kurum kültürüne sadece yetenekleriniz ile değil, karakteristik özelliklerinizle de yapacağınız katkı önemlidir. Kişilik özellikleri, yeteneklerinizin bile önüne geçebilir.

 

Yeteneklerinizden çok, takım çalışmasına yatkın olmanız sizi ileriye taşıyabilir. Çünkü birlikten güç doğar. Biz birlikte güçlüyüz! Biz kurumumuzda samimiyet, dürüstlük ve sadakat kavramlarını önemsiyoruz. Çalıştığımız kuruma sonuna kadar sadık olmak durumundayız.

 

Bilmeyerek hata yapmaktan korkmamalıyız! -- İyi düşünün, iyi tasarlayın, son derece dikkatli olun ve risk almaktan çekinmeyin.

Asla hırslı olmayın ama azimli olun. En büyük rakibiniz kendiniz olsun. Her gün kendinizi aşmak için yarışın. Emin olun kazanan siz olacaksınız!

 

Her şeyden önce hayatınızdaki temel unsur iyi insan olmak olmalı. İyi insan olmaya çalışın. Şunu bilin ki iyi insan olmanın etkisi size bumerang gibi katlanarak geri dönecektir. Hayatınıza çok daha güzellikler katacaktır. Hayata olan bakış açınız hayata değer katmak olmalı. Bilginizi, deneyiminizi başkalarıyla paylaşmak sizleri daha da büyütür, güçlendirir. Asla bencil olmayın. Mütevazi olun. Paylaşmanın çarpan etkisi ile oluşan sinerji başarınızı büyütür.

 

2018 yılı şirketimiz için büyümenin yılı olacak demiştim, bu aynı zamanda şu gerekliliklerin önemini de beraberinde getiriyor; operasyonel süreçlerin çok iyi yönetilmesi, iyi organize olmak, takım çalışması, iyi planlama, hızlı aksiyon alma, kalifiye çalışan ve tabi en önemlisi motivasyon. Herkesin iş yerine gelirken pozitif enerji ile gelmesi, gülümseyerek işine başlaması ve ne iş yaparsa yapsın işini en iyi şekilde yapması çok önemli.

 

Kendinize olan saygının gereği olarak işinizi en iyi şekilde yapmaya her geçen gün kendinizi daha da geliştirmeye çalışmalısınız. "Bir günü diğerine eşit olan bizden değildir." hadisi şerifini eminim hepiniz bilirsiniz. O halde bizim, 2023 hedeflerine yürüyen Türkiyenin en önemli şehri İstanbula hizmet eden İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ olarak; hedeflerimiz, ideallerimiz ve sorumluluklarımız çok fazla. Kısaca İşimiz zamanımızdan daha çok!

 

Bizler bu büyük ailenin bir parçasıyız. Ve her birimizin katkısı İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞyi daha da büyük, daha da güçlü kılacaktır. İnşallah 2018 yılında da hep birlikte başarılı ve disiplinli bir çalışma neticesinde şirketimizi İBB iştirak şirketleri arasında en başarılı şirket konumuna taşıyacağımızdan eminim." dedi.

 

Dr. Şaban Kızıldağ tarafından gerçekleştirilen seminerde; Mazeret Yok! başlığı altında, İş hayatında ve özel yaşamda karşılaşılan engellerin nasıl fırsata dönüştürüleceği konusu eğlenceli bir şekilde işlendi. Mazeret üretme alışkanlıklarından kurtulmak, başarılı bir geleceğe doğru adım atmak, hayata karşı yeni bakış açıları kazanmak isteyenlere yönelik düzenlenen söyleşide farklı meslek ve yaşamlardan ilginç örnekler sunuldu. Dr. Şaban Kızıldağ, esprili anlatım üslubu ile gerçek hayattan alınmış, birbirinden değerli çok sayıda öyküyü sahnede yer verdi.

 

Eğitim için, gelişim için, değişim için ve daha güzel bir dünya için Mazeret Yok." dedirtmeyi başaran Dr. Şaban Kızıldağ, hem bilimsel hem eğlenceli bir iletişim kitabı da kaleme aldı.

 

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ ‘de büyük bir özveri ile uzun yıllardır çalışan şirketimize çok değerli katkılar sunan mesai arkadaşlarımızdan emekli olan ve şirketimizde 20 yılını dolduran çalışanlarımız için düzenlenen plaket takdimiyle program sona erdi.


Paylaş: 

Diğer Haberler