KONYAALTIDA MEYDANLAR KİMLİK KAZANIYOR

Konyaaltı Belediyesi özellikle son bir yılda kamusal sanat çalışmaları projeleriyle uygulama imar planında meydan olarak geçen alanlara kimlik kazandırıyor.

KONYAALTIDA MEYDANLAR KİMLİK KAZANIYOR

Konyaaltı Belediyesi özellikle son bir yılda kamusal sanat çalışmaları projeleriyle uygulama imar planında meydan olarak geçen alanlara kimlik kazandırıyor.

Konyaaltı Belediyesinin altyapı ve kentsel planlama gibi temel belediyecilik görevlerinin yanı sıra kamusal sanat çalışmaları ile de kenti yeniden tasarladığı belirtilirken, Liman Mahallesi Kapalı Halk Pazarı yanındaki meydanda düzenleme çalışmaları yapıldığı bildirildi.

Park ve meydanlara kimlik kazandırdıklarını belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Liman Halk Pazarı yakınında yer alan meydanda oturma birimleri, 3 adet fıskiyeli havuz, modern peyzaj düzenlemesi ve bütün bu kullanımları destekleyen sanatsal objeler bulunmakta. Ayrıca gelincik formlu özel tasarım aydınlatma elemanlarıyla meydana kimlik kazandırdık. Pazara gelen vatandaşlarımız havuz başında dinlenebilecekleri, çocuk ve gençlerimizin toplanabilecekleri bir açık alan düzenlemesini bölge halkının hizmetine açtık" diye konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler