KIYAMET KOPARKEN BİLE FİDAN DİKİNİZ

Orduda Orman Fidanlık Müdürlüğü tarafından organize edilen "Yeni Yıla Ağaç Keserek Değil Fidan Dikerek Girelim" kampanyası kapsamında vatandaşlara ücretsiz olarak 2 bin adet Mavi Ladin fidan dağıtıldı.

KIYAMET KOPARKEN BİLE FİDAN DİKİNİZ

Ücretsiz fidan dağıtımı organizasyonun da konuşan Vali Kenan Çiftçi, "Avrupada eskiden ağaçlar kesilir, kesilen ağaçlar süslenirdi. Ama artık plastik ürünler artmaya başladıktan sonra Avrupada dahil kimse ağaç kesmiyor, ağaç katliamı yapmıyor" dedi.
Herkesi ağaç dikmeye davet edem Vali Kenan Çiftçi, daha sonra şunları söyledi:
"Ağaç, bizim için çok önemli, yeşili de çok önemli. İdarede üç şeye dikkat edeceksiniz. İnsana saygı göstereceksiniz, hürmet edeceksiniz, insanı seveceksiniz. Bütün hayvanları, tabiatı, bitkileri seveceksiniz diyoruz. Bir diğer felsefemizde kıyamet koparken bile olsa, fidanı dikin diyoruz. Biz de bu fidanları vatandaşlarımıza dağıtacağız"
Öte yandan Vali Çiftçi, Orduya yönelik yaptığı açıklamada da şunları kaydetti:
"2013 yılında hakikaten Ordumuzun hayaldi, gerçek oldu dediğimiz projeleri gerçekleşmeye doğru adım adım ilerliyor. 1880 yılında Abdülhamit Han, Ordudan Sivasa kadar yol yapalım demiş, ama şimdi gerçekleşiyor. 1990lı yılların başında Sami Seçkin valimiz hava limanını gündeme getirmiş ve Mustafa Malay valilimiz de vatandaşların katkılarıyla denize taş dökerek hava limanı çalışmalarının adımını atmış. Önümüzdeki yıl hava limanımız da hizmete girecek inşallah. Bir dönem Çevre yolu yapalım demişler oda gerçekleşiyor. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, tarımda, bütün sektörlerde 2013 yılı Ordu adına güzel geçti. 2013 yılında fındık üreticilerinin de mutlu olduğunu düşünüyorum."    


Paylaş: 

Diğer Haberler