JAPONYADA TÜRKİYE RÜZGARI ESTİ

JAPONYADA TÜRKİYE RÜZGARI ESTİ

T.C.Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği, Japon Honobono Vakfı ve Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliğinin organizasyonu ile Tokyonun Ginza semtinde Turkiyeden gönderilen bin buket karanfil dağıtılarak, Türk çiçeğinin tanıtımı yapıldı.

Süs Bitkileri Tanıtım Grubunun desteğiyle gönderilen çiçekler halk tarafından büyük ilgi gördü. Etkinliğe T.C. Tokyo Büyükelcisi A.Bülent Meriç de katılım sağladı. Etkinliğe gönüllü olarak katılan öğrenciler de destek verdi.

Japonyada yapılan bu etkili tanıtım sonucunda, Japonyadan da ünlü bir Ikebana sanatçısının yer aldığı 5 kişilik heyetin Antalyada düzenlenen Çiçek Festivaline gelerek burada tanıtımlar yaptığı ve etkinlik hem festivale hem de Expo Antalyanın tanıtımına büyük katkı sağladığı ifade edildi.

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu yaptığı açıklamada, "Bu etkinlikler hem Türkiyenin hem de Türk çiçeğinin tanıtımının etkin bir şekilde yapılması için çok önemli adım oldu. Japonya ile Türkiye arasında mevcut dostluk ilişkileri gelişti. Ülkemizin hem turizm açısından hem de sektör açısından etkin tanıtımı yapıldı. Bu tanıtım sayesinde Japonyaya süs bitkileri ihracatımızın da artacağını ve karşılıklı iş ilişkilerinin gelişeceğini düşünüyorum" dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler