ÇİN HEYETİ EXPO 2016 ANTALYADA

EXPO 2016 Antalya’da bahçe kurmak için Antalya’ya gelen Çin’li heyet, alanda inceleme yaparak bilgi aldı.

ÇİN HEYETİ EXPO 2016 ANTALYADA

EXPO 2016 Antalya alanında bahçe kurmak için gelen ilk ülke Çin Halk Cumhuriyeti oldu. Çin Çiçekçiler Birliği (CFA) Genel Sekreter Yardımcısı Zhang Yinchao, İdari İşler Direktörü Su Youmin ve Intex Shanghai Co. Ltd. Sergi Direktörü Cui Lin, EXPO 2016 Antalya alanında incelemelerde bulundu.

Çinli heyet, ilk olarak EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay başkanlığında yapılan toplantıda, alanda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çinin Botanik Expolarda için önemli bir ülke olduğunu belirten Genel Sekreter Selami Gülay, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mehdi Eker imzasıyla 187 ülkeye davet mektubu gönderildiğini, ilceleme yapmak üzere gelen ilk ülkenin Çin olmasından mutluluk duyduklarını belirtti.

Daha sonra EXPO 2016 Antalya alanında incelemelerde bulunan Çinli heyet, projeyi yerinde inceleyerek, ülkeleri için verilebilecek alan konusunda bilgi aldı. Antalyada düzenlenecek Expoyu çok önemsediklerini belirten CFA Genel Sekreter Yardımcısı Zhang Yinchao, EXPO 2016 Antalyanın Çiçek ve Çocuk temasına uygun bir bahçe oluşturmak istediklerini belirtti.  


Paylaş: 

Diğer Haberler