İSTANBUL MARATONU HATIRA ORMANI BÜYÜYOR

Vodafone 37. İstanbul Maratonunda sporcular tarafından bağışlanan binlerce ağaç Çatalca’da toprakla buluştu.

İSTANBUL MARATONU HATIRA ORMANI BÜYÜYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ ve Spor AŞ tarafından düzenlenen ağaç kampanyası ile İstanbul yeni bir Maraton Hatıra Ormanına sahip oldu.  

             İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul, her yıl “İstanbul Maratonu” gibi önemli bir maratona sahne oluyor. Maraton kapsamında İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ ve Spor AŞ işbirliğinde "Yeşil Maraton" temasıyla “Ağaç Bağış Kampanyası” düzenleniyor. Sporun ve doğanın ayrılmaz bir bütün olduğunu gösteren kampanya, her yıl büyük ilgi görüyor. Binlerce sporcu Maraton Fuarı’ndaki ağaç kampanyasına katılarak ağaç bağışlıyor. İşte bu ağaçlar bugün Çatalca’da Büyükçekmece Gölü kenarında bir Ormana dönüştü: “İstanbul Maratonu Hatıra Ormanı.”

Ağaç dikim törenine İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Faruk Kacır, Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Çatalca Ak Parti ilçe Başkanı Selim Güçbilmez ve çok sayıda bağışçı katıldı.

 

“İstanbul’a yeni bir Orman kazandırdık. “

 

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Faruk Kacır; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor AŞ işbirliği ile İstanbul Maratonu’nda "Yeşil Maraton" temasıyla yer alarak “Ağaç Bağış Kampanyası” düzenliyoruz. Sporun ve doğanın ayrılmaz bir bütün olduğunu gösteren kampanya, her yıl büyük ilgi görüyor. Binlerce sporcu Maraton Fuarı’ndaki ağaç kampanyasına katılarak ağaç bağışlıyor. İstanbul genelinde her yıl on binlerce ağaç dikiyoruz ama bu sosyal sorumluluk projeleri bizim için özel bir önem taşıyor. Kampanyaya katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. İstanbul’a yeni bir orman daha kazandırdık.” şeklinde konuştu.

 

 

 

  “Büyüyerek İstanbul’umuza güzellik katacak”

 İlk hatıra ormanı dikim törenini geçen yıl yaptıklarını ifade eden Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, “Yaptığımız organizasyonların bir dili olsun bir şeyler söylesin. Yeşil maraton diye adlandırdığımız organizasyonun bir parçası bu ağaç dikimi. Her atlet adına kendi istekleri doğrultusunda bir ağaç dikimi gerçekleştiriliyor. Bu etkinliği bir sinerji ile meydana getirmemiz lazımdı. İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ ile birlikte el ele verdik ve bizim maratonumuza katılıp ağaç dikimi isteyenler adına bir törende bu sene gerçekleştirmiş olduk. Maraton hatıra ormanımız her geçen yıl büyüyerek İstanbul’umuza güzellik katacak” dedi.

İlk fidanın 2014 yılında dikildiği ‘Hatıra Ormanı’na her yıl binlerce ağaç ekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ ve Spor AŞ tarafından organize edilen “İstanbul Maratonu Hatıra Ormanı” bağışçıların katılımıyla her yıl daha da büyüyor. 

İlk defa 2014 yılındaki Maratonda hayata geçen bu projenin bundan sonra sosyal sorumluluk çerçevesinde her yıl sürdürülmesi planlanıyor.


Paylaş: 

Diğer Haberler