İSTANBUL BİRLİĞE ÇAĞRI GRUBU ADAYLARINI TANITTI

Orman Mühendisleri Odası 14. Dönem İstanbul Şubesi seçimleri için Birliğe Çağrı Grubu aday tanıtım ve istişare toplantısı yapıldı.

İSTANBUL BİRLİĞE ÇAĞRI GRUBU ADAYLARINI TANITTI

Orman Mühendisleri Odası 14. Dönem İstanbul Şubesi seçimleri için Birliğe Çağrı Grubu aday tanıtım ve istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya coşkulu ve kalabalık bir katılım oldu. Toplantıya, Birliğe Çağrı Grubu Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Hasan TÜRKYILMAZ, TOÇ-BİR SEN Genel Başkan Vekili Sabri Kızılkaya, İ.Ü. Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgay AKBULUT, İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep ATEŞ, DKMP 1. Bölge Müdürü Resul DOĞAN, Orfamder Başkanı Kemal KAYA, Orfamder kurucu Başkanı Cemal BALIBEY, Peyzaj Mimarları İstanbul Şubesi Başkanı Murat ERMEYDAN, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. yöneticileri ile çalışanları, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Kurucu Genel Müdürü Ramazan ÇAKIR, kamuda ve özel sektörde çalışan çok sayıda meslek mensubu katıldı. 

OMO İstanbul Şubesi Birliğe Çağrı Grubu Başkan adayı Nejdet BALCI, yönetim adaylarını kamuoyuna tanıttığı toplantıda yaptığı açıklamada; “Niyetimiz mesleğimize meslektaşımıza fayda sağlayacak projeleri hayta geçirmek. Bu yolda bir ve beraber olacağız. Makul olan bu davete icabet eden meslektaşlarımıza yürekten teşekkürler” dedi. 

Cemal Balıbey, “Birliğe çağrı uzun soluklu bir yürüyüşün adıdır. Mesleğimiz ve meslektaşlarımızın kamuoyunda hak ettiği saygınlığı sağlamak için yola çıktık. Hep birlikte başaracağız inşallah” dedi. 

Kemal Kaya, ”STK olarak, meslektaşlarımızın sorunlarının biriktiği yerlerden bir tanesiyiz. İnsanlarımıza hakikatleri götürmemiz gerekiyor ki meslektaşlarımız bundan faydalansınlar, bize oy versinler, bizi hayırla ansınlar" dedi. 

Birliğe Çağrı Grubu Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Hasan TÜRKYILMAZ ise yaptığı konuşmada, Değerli Orman Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi meslektaşlarımız ile beraberiz. Emekli meslek mensubu abilerimize ha ettikleri değeri göstererek, bilgi ve birikimlerini genç meslektaşlarımıza aktarmalarını sağlayacağız. Oda bünyesinde girişimcilik ve istihdam birimi kuracağız” dedi. Birlikte çalıştıkları kurumlar ile kavgalı değil, barışık bir şekilde çalışarak meslektaşlarımızın daha fazla istihdamı için çalışma yapacaklarını ifade etti. Orman Genel Müdürlüğünden, 2018 yılında her Orman İşletme Şefliğine bir Orman Mühendisi olmak üzere hizmet alımı yapılacağının sözünü aldıklarını, aynı şekilde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdüründen ve Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdüründen de söz alındığını ve bu yıl 2.500 mühendis istihdam edileceğini söyledi. 

Daha sonra Yirmi maddeden oluşan ve her bir projenin önceden istişareleri yapılmış ve hayata geçirilmeye hazır olduğunu söylediği projelerini adım adım anlattı. Toplantıya katılanların soruları ve bunların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi. 


Paylaş: 

Diğer Haberler