DİYARBAKIR DA PEYZAJ ÇALIŞMALARI

DİYARBAKIR DA PEYZAJ ÇALIŞMALARI

Kent merkezi orta refüj, park ve kavşaklarda kışlık mevsimlik çiçek dikim sezonunu 1 milyon 500 bin hedefiyle açan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesi Bağcılar yeni imar yollarının farklı kavşak ve orta refüjlerine şuana kadar farklı türlerde 255 bin 914 çiçek dikti. Aynı çalışma kapsamında orta refüj ile kavşakların bazı bölümlerine rulo çim serildi ve görünümün daha estetik olması amacıyla 2 ton podima taşı kullanıldı.

Daha önce Bağlar Bağcılar ilçesinin yeni imar yollarında asfaltlama ve orta refüj çalışmalarını tamamlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kavşak ve orta refüjlerde kışlık mevsimlik çiçek dikimine başladı. Ekipler, çiçek dikimi ve çimlendirme işleminden önce orta refüj ile kavşaklara toprak takviyesi yaparak tefsiye çalışmalarını tamamladı. Kamışlo Bulvarı üzerinde yoğunlaşan yeşillendirme çalışmaları ve mevsimlik kışlık çiçek dikiminde ekipler, Aram Tigran Kavşağına sarı ve mor renklerde 88 bin 320 bin kışlık mevsimlik menekşe dikerek çalışmalarını tamamladı.

Bağcılar yeni imar yolu çalışmalarında Kamışlo Bulvarı Nevroz Parkı Kavşağına 6 bin 600 beyaz, pembe ve mor mevsimlik kışlık sümbül,120 bin beyaz ile kırmızı menekşe olmak üzere toplam 126 bin 600 çiçek dikildi. Havaalanı protokol yolundaki kavşaklara ve orta refüjlere sarı, kırmızı, beyaz ile mor renklerde 40 bin 320 menekşe, 640 taflan çalı, 24 adet formium çalı ve 3 alev ağacı dikildi. Aynı çalışma kapsamında kavşak ve orta refüjlerin daha estetik bir görünüm kazanması amacıyla 2 ton beyaz podima taşı serildi. Kamışlo Bulvarının orta refüj ve bulvar üzerinde yer alan kavşakların bazı bölümlerine rulo çim dikildi. Havaalanı protokol yoluna bin metrekare rulo çim serildi.

Tamamlanan Bağcılar yeni imar yollarına daha önce ekipler tarafından farklı yaş grubunda ve türlerinde ağaçlar dikildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler