GELENEK BOZULMADI SEKTÖR BU KAHVALTIDA BULUŞTU

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ bu yıl da Flower Show geleneğini bozmayarak süs bitkileri ve peyzaj sektörünün önde gelen temsilcilerini buluşturdu. Ağaç ve Peyzaj AŞ sektörü kahvaltıda ağırladı.

GELENEK BOZULMADI SEKTÖR BU KAHVALTIDA BULUŞTU

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ’nin düzenlemiş olduğu programa, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Genel Sekreter Yardımcısı Eyyüp Karahan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Müdürleri, Belediye Başkanları ve Süs Bitkileri Sektörünün yerli yabancı çok sayıda temsilcisi katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, “Sürdürülebilir şehircilik adına peyzaj ve ağaçlandırma faaliyetleri ve süs bitkileri ile ilgili uygulamalar bizim şehrimizi geleceğe taşıyacaktır. İstanbul’da yapılan uygulamalar sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye ve dünya ülkelerine de yayıldığı için bizler buradaki çalışmaların kıyaslama noktasında diğer şehirlerin üzerinde olduğunu biliyoruz” şeklinde konuştu.

SEKTÖR AŞAMA KAYDETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eyyüp Kararahan, “Türkiye’nin çeşitli yerlerinden buraya gelmiş olan üreticilerin sektör ve birlik temsilcilerinin hepsini bir arada görmekten mutluluk duyuyorum. Sektörün geçmiş yıllara oranla önemli bir aşama kaydettiğini bugün burada çok net görebiliyorum. Bu çok güzel bir gelişme, eminim ilerleyen yıllarda Süs Bitkileri ve Peyzaj Sektörü daha da ileri taşınarak büyüyecek. Burada hepinizin çok önemli katkıları bulunuyor” şeklinde konuştu.

20. YILIMIZI KUTLUYORUZ

Programda konuşan İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Faruk Kacır konuşmasında; Bugün burada sektörümüzün değerli temsilcilerini görmekten bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ, 1997 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kurulmuştur. Bu yıl 20. yılımızı kutluyoruz. 20 yıldır İstanbul’un peyzaj çalışmalarını yürüten, süs bitkileri sektörüne yön veren lokomotif konumunda köklü bir şirketiz. 20 yıldır dünyanın en nadide şehri olan İstanbul’un yeşil alan çalışmalarını gerçekleştirmekteyiz. Bu, hem bizler için büyük bir onur, büyük bir lütuf hem de büyük sorumluluktur. Üzerimizdeki bu sorumluluğun bilinci ile İstanbul’da en iyiyi en güzeli gerçekleştirmek için çalışıyoruz. İstanbulluları yeşile ulaşabilir kılmaya ve her alanda yeşil dokuyu canlı tutmaya çalışıyoruz. 62 milyon metrekare alanda yeşil alanları korumak geliştirmek bakımlarını gerçekleştirmek oldukça ciddi bir planlama ve organizasyon kabiliyeti gerektiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ile uyum içerisinde çalışıyor, uzman teknik kadromuz, tedarikçilerimiz ile bu organizasyonu en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler