“Okullar Hayat Bulsun” Projesi Kapsamında Fidan Dikildi

28 Kasım 2017 tarihinde Ankara Hasan Polatkan Ortaokulunda “Okullar Hayat Bulsun” projesi kapsamında fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

 “Okullar Hayat Bulsun” Projesi Kapsamında Fidan Dikildi

Hasan Polatkan Ortaokulunda düzenlenen etkinliğe Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Ankara Valisi Ercan Topaca, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, DKMP Genel Müdürü Nurettin Taş, ÇEM Genel Müdürü M. Mustafa Gözükara, Orman Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, Ankara Orman Bölge Müdürü Veysel Kodalak, Ankara İl protokolü, Hasan Polatkan Ortaokulu öğrencileri ve veliler katıldı.

Düzenlenen törende konuşan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey; "Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu ağaçlandırma seferberliği kapsamında ülkemizde her alanda orman teşkilatı ağaçlandırmaya başladı. Sayın Bakanlarımızın imzaladıkları "Okullar Hayat Bulsun" protokolü kapsamında ülkemizdeki her okul bahçesinin ağaçlandırılması, sevgili öğretmenlerimize ve öğrencilerimize daha yaşanılabilir bahçeler olması konusunda Orman Genel Müdürlüğü olarak üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmeye çalışıyoruz. Ankara ilinde toplamda 759 okul bahçesinde 253.500 fidanı toprakla buluşturduk. Bu fidanlar bu okullarda okuyan öğrencilerimiz ile birlikte büyüyecekler hayat bulacaklar. Çocuklarımızın daha güzel bir ortamda eğitim almalarına katkıda bulunduğumuz için kendimizi mutlu hissediyoruz.

Bu çalışmalarımızda bize desteklerini esirgemeyen; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Sayın Ankara Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz, çok değerli öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptığı konuşmasında; "Ülkemizi yeşillendirmek boynumuzun borcu. Bu yüzden tüm ülkede çalışma yapıyoruz. Fidan üretimini arttırdık. Ücretsiz fidan dağıtıyoruz. Her yıl, 400 milyon civarında fidan üretiyoruz ve bunları dikiyoruz. Gelecek nesillere çok daha güzel bir Türkiye bırakmak bizim esas gayemiz." diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Hasan Polatkan Ortaokulunda fidan dikimi gerçekleştirildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler