Gelecek Tarımda, Tarım ise Günsa Makina Kalitesi ve Güvencesiyle Emin Ellerde

Süs bitkisi üretiminde kritik role sahip olan iş makineleri, teknolojik ilerlemelere uyum sağlayarak her geçen gün yapılan yenilikler üreticinin kaliteli üretim hedefine ulaşmasında büyük destek sağlıyor.

Gelecek Tarımda, Tarım ise Günsa Makina Kalitesi ve Güvencesiyle Emin Ellerde

 

Günsa Makina bitki yetiştirme süreçlerini kolaylaştırma ve verimliliği arttıran yenilikçi teknolojiler geliştirip üretmeyi kendine görev edinerek hizmetlerimizi sunmaya devam ediyor. 1997'den beri tarım ve gıda sektöründeki makina ekipmanları konusunda kendini geliştirmiş, özellikle tohum ekme, toprak hazırlama makinaları, bitki taşıma, sıralama, ekme ve sulama sistemleri ve daha birçok bitki yetiştirme makina ve ekipmanları üretiminde uzmanlaşmış, yenilikçi teknolojileri ve kaliteli ürünleri ile bitki yetiştirme sektöründe Türkiye'de kendini kanıtlamış bir marka olan Günsa Makina'nın Kurucusu Basri Demir ile konuştuk.

 

Öncelikle Günsa Makina'dan biraz bahseder misiniz?

Günsa Makina olarak 1997'de üretime geçtiğimiz günden itibaren bilgi birikimlerimizi, tarım ve gıda sektöründeki tecrübelerimizi, tekniklerimiz ile harmanlayıp, yaratıcı çözümler üreterek, müşterilerimizle uzun vadeli ilişkiler ve onlara katma değer sağlamak için yola çıktık.

İzmir'in Bayındır ilçesi Çırpı beldesinde 3 bin 500 metrekare açık, bin metrekare kapalı alanda işinde uzmanlaşmış personelleri bünyesinde bulunduran firmamız "Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti" prensibi ile yüksek kaliteli ve nitelikli üretim yapmaktayız.

Makinalarımız ‘%100 Yerli Üretim' olup %50'sinden fazlasını ihraç etmekteyiz. Ülkemizde tarımsal üretim yapan, üreten ve emek veren firmalarımıza Zirai Kredilendirme ve Yerli Üretim Malı belgelerimizi kullanarak makinalarımızın satışını sağlayabilme imkânımız ile bu firmalara bir ayrıcalık sağlamış oluyoruz.

 

Tarım sektöründe faaliyet gösteren makinalarınızı bize tanıtır mısınız?

Ürettiğimiz makinaları, modern tarımın temelini oluşturan, tarımda iş gücü, maliyet ve zaman tasarrufu sağlayan ve en önemlisi verimliliği arttıran ekipmanlar olarak kategorize edebiliriz. Kısaca tanıtmak gerekirse;

Tam Otomatik Tamburlu Tohum Atma Makinası: Tohumlarınızı hassas bir şekilde yerleştirir, bu sayede tohumların eşit şekilde dağılımı sağlanır ve gereksiz tohum kullanımı azaltılır. Bu sayede tohumlarınızın daha sağlıklı ve güçlü bir şekilde büyümesine yardımcı olur.

Her viyole uygun olması, delme ve vakum tamburlarının viyollere göre özel üretiminin sağlanması, makina hızının ayarlanabilir ve tamburlarının tohum büyükliğine göre değişiminin kolay olması tohum ekimi için ideal bir makina olmasını sağlar.

 

 

gunsa

 

 

Paper Pot Makinası: Rulo şeklinde makinaya yerleştirilen özel kâğıdını katlayıp, yapıştırıp ve keserek istenilen çapta ve uzunlukta paperpot üretimi yapar. Saatte 4500'e kadar üretim imkânı sunan Paper Pot Makinası, hızlı ve kolay kullanımıyla verimi arttırmak isteyenlerin tercih ettiği makinalardan birisidir.

 

 

gunsa

 

 

Saksı Doldurma Makinası: Saksı Doldurma Makinası fide dikme sürecinde yorucu ve vakit kaybına yol açan toprak karışımını saksılara doldurma işlemini otomatikleştirir.

8cm-25cm saksılar için tasarlanmış olan makinamız, dolan saksının üzerindeki fazlalığı sıyırır, sıkıştırır ve deler. Opsiyonel olarak ekleyebileceğiniz gübre dozaj ünitesiyle her deliğin içine gübre atabilmesi ve dijital sayacı ile dikilen saksı miktarının kontrol edilebilmesi daha yüksek verim olanağı sağlar.

 

 

gunsa

 

 

Viyol Doldurma Makinası: Hazırlanan torf karışımını viyollere doldurma işlemini otomatikleştirir, zaman ve iş gücü tasarrufu sağlar.Makinanın her viyole uygun olması, taşıma aparatı sayesinde saksı veya kare pot doldurma işlemini de gerçekleştirmesi firmalar tarafından yaygın olarak kullanımını sağlar.

 

 

gunsa

 

 

Karıştırıcı: Viyol ve saksı harcı hazırlamak için ideal bir makinedir. Torf, perlit, gübre, cocopeat, cüruf, pomza, toprak gibi ürünlerin karışımında kullanılır. Karıştırıcıları spiral şeklinde mil olduğu için perlit gibi kırılgan malzemelere zarar vermez. Viyol ve saksı harcınızı 3-5 dakika gibi kısa bir sürede, homojen bir şekilde hazırlar ve nemlendirir.

 

 

gunsa

 

 

Big Bale Torf Açıcı: Bu makina, büyük torf balyalarının içindeki torfu açmak ve kullanıma hazır hale getirmek için tasarlanmıştır. Parçalanan torfları boşaltma ağzındaki kırıcı bıçaklarıyla iyice kırar, topakları yok eder. Torfu kabartır, kullanıma hazır hale getirir ve sulama sistemiyle torfu nemlendirir.

 

 

gunsa

 

 

Dikim Seti: Viyol Doldurma Makinasına entegre edilen Dikim Seti, doldurulmuş olan viyollere pnömatik sistemle aynı anda delik açılmasını sağlar. Delicilerde delinen viyoller işçinin önüne gelince durur, bu esnada dikim yapılır ve dikim işlemi bitince viyoller sulama bandına geçer.

 

 

gunsa

 

 

Vermikülit Kaplama Ünitesi: Bu ünite, tohum atılan viyollerin üzerine vermikülit kaplama yapar. Vermikülit kaplamadan çıkan viyoller sulama bandından geçerek can suları verilir.

 

 

gunsa

 

 

Yarı Otomatik Tohum Atma Makinesi: Saatte 120 viyole tohumları atma hızı, tohumların eşit şekilde dağılımını sağlaması ve gereksiz tohum kullanımı azaltması sayesinde verimli bir tohum ekme süreci sağlayan Yarı Otomatik Tohum Atma Makinesi, tohumlarınızın daha sağlıklı ve güçlü bir şekilde büyümesine yardımcı olur.

 

 

gunsa

 

 

Mini Torf Açıcı: Küçük ölçekli tarım işletmeleri veya bahçeler için ideal olan, 250-300 litreye kadar olan torf balyalarını açmak için tasarlanmış bir makinedir. Kullanılan torfu 3-5 dakika içinde açması ve çıkış yüksekliğin ayarlanabilir olması süreç içinde verimliliği arttıran unsurlardandır.

 

 

gunsa

 

 

Toprak Değirmeni: Toprak hazırlama işlemleri için kullanılan bir makinedir. Orman toprağı, kil, torf gibi materyalleri parçalayarak bütün topakları kırar ve homojen hale getirir. Eleme ihtiyacını da ortadan kaldırması sayesinde tarım sektöründe tercih edilen bir makinadır.

 

 

gunsa

 

Konveyör Bantlar: 6 Metre, Uzayan Kısalan Konveyör Bant ve Dönüş Konveyörü olarak 3 çeşidi bulunan ve malzemeleri taşımak için kullanılan bu mekanizmalar, tarım sektöründe en çok rağbet gören ekipmanlarımızdandır.

 

gunsa

 

 

İstenen hızda çalıştırılabilmesi, yüksekliğinin ayarlanabilmesi, 4 yöne sevk için kullanılabilmesi özellikle büyük çaplı sera ve bahçelerde sevk için vazgeçilmez bir kolaylık sağlamaktadır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Günsa Makina olarak satışını ve üretimini yapmakta olduğumuz makinaların yanı sıra satış sonrası sağladığımız servis ve bakım konusunda da kendini kanıtlamış bir firmayız. Hızlı servis ve yedek parça hizmetimiz sayesinde çalışmakta olduğumuz şirketlerin mağduriyet yaşamasını önüne geçmiş oluyoruz. Bu memnuniyete dayalı iletişim ve satış misyonumuz sayesinde birlikte büyüyor, birlikte güçleniyoruz. 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler