EXPO ANTALYA HEYETİ ÇİNDE

EXPO 2016 Antalya heyeti Çin’in Qingdao kentinde düzenlenen EXPO 2014’ün resmi açılışına katıldı.

EXPO ANTALYA HEYETİ ÇİNDE

Çin Halk Cumhuriyetinin Qingdao kentinde 241 hektar alanda düzenlenen A-2 kategorisindeki botanik Expo 2014ün resmi açılışı yapıldı. Açılışa Uluslararası Süs Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) Yönetim Kurulu, Yerel Otoriteler ve davetliler katıldı. Konuşmalar ve yerel sahne sanatları gösterilerinin ardından göndere bayraklar çekildi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı da açılışa Genel Sekreter Selami Gülay başkanlığındaki bir heyetle katıldı. Heyette, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan danışmanı, Expo 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Etkinlik, Botanik ve Dış İlişkiler direktörlüklerinden uzmanlar ve müşavir firmaların yetkilileri bulunuyor.

Genel Sekreter Selami Gülay gezinin resmi bir açılış seremonisin tecrübe etmek ve ülke bahçelerinin geldiği son durumu görmek açısından yararlı olduğunu söyledi. Gülay ayrıca, bu tür gezilerde ülke bahçelerinin yetkilileri ile kurulan ikili ilişkilerin, EXPO 2016 Antalyaya ülke katılımını artırmak açısından çok etkili olduğunu kaydetti.

Qingdaodaki EXPO 2014, A-2 B-1 kategorisinde ve 241 hektarlık bir alanda düzenleniyor. 4 buçuk milyon kişinin gezmesi beklenen ve 6 ay süreyle açık kalacak EXPO 2014 Qingdaoya 37 ülke katılıyor.               


Paylaş: 

Diğer Haberler