EXPO 2016 YA TAM NOT

ASEAN Komitesi Başkanı ve Tayland’ın Büyükelçisi Tharit Charungvat, “Edindiğim izlenim beklentilerimin çok üstünde” dedi.

EXPO 2016 YA TAM NOT

Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (Association of Southeast Asian Nations- ASEAN) üyesi büyükelçiler, EXPO 2016 Antalya projesine tam not verdi. ASEAN Komitesi Başkanı ve Taylandın Büyükelçisi Tharit Charungvat, "Edindiğim izlenim beklentilerimin çok üstünde" dedi. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Vekili Faik Akturan da, büyükelçiler nezdinde ülkeleri EXPOya davet etti.

Kısa adı ASEAN olan Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliğine bağlı, Brunei, Endonezya, Malezya, Filipinler, Singapur ve Taylandın Ankarada görev yapan büyükelçileri, Antalyadaki bir dizi ziyaret öncesi EXPO 2016 Antalya projesini incelemek için Aksu İlçesine geldi. Büyükelçileri EXPO 2016 Antalya Genel Sekreter Yardımcısı Levent Murat Danışman karşıladı. Konuk büyükelçilere bin 121 dönümlük sergi alanı, ülke bahçeleri ve proje ile ilgili detaylı bilgi sunuldu. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Vekili Faik Akturan, Antalyanın yılda 13 milyon turist ağırlayan bir kent olduğuna dikkat çekip, "Burada açılan ülkelerin bahçeleri yüzyıllar boyunca açık kalacak. EXPO, katılan ülkelerin önemli bir tanıtım aracı olacak" dedi.

Tayland Büyükelçisi ve ASEAN Komite Başkanı Tharit Charungvat, diğer büyükelçiler ile birlikte EXPO 2016 Antalyanın merkezinde olmaktan mutlu olduklarını söyledi. Büyükelçi Charungvat, "Benim edindiğim ilk izlenim bekletilerimin çok daha üstünde. Buraya geldiğimde çok ilerleme gördüm. Projeyi burada gördükten sonra biz çok heyecanlandık" dedi.

Ülkesinin EXPO 2016 Antalyaya katılacağını vurgulayan Tayland Büyükelçisi ve ASEAN Komite Başkanı Charungvat şöyle konuştu;

"Tayland, EXPO 2016 Antalyaya katılmaya ve buranın bir parçası olmaya karar verdi. Biz burada olacağız. Heyetimiz EXPO 2016 Antalya Ajansı ile birlikte çalışma yapıp burada yapılacak bahçe alanı ile ilgili görüşmeler yapacak. Taylandı nasıl bir yapıda temsil edebiliriz bunu kararlaştıracağız. Bu ziyaret sayesinde diğer ASEAN ülkelerinin ikna edilebileceğini düşünüyorum"

Konuk büyükelçiler sergi alanını gezip proje hakkında arazide bilgi aldı. Büyükelçilere EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Vekili Faik Akturan tarafından çeşitli hediyeler verildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler