EXPO 2016 ANTALYADA BAMBU VE RATTAN BAHÇESİ

Türkiye’de pek bilinmeyen Bambu ve Rattan, EXPO 2016 Antalya alanında oluşturulacak bir bahçe ile tanıtılacak.

EXPO 2016 ANTALYADA BAMBU VE RATTAN BAHÇESİ

Kanadada 1997 yılında kurulan Uluslararası Bambu ve Rattan Topluluğu (INBAR) EXPO 2016 Antalya alanında bir bahçe kuracak. INBAR Genel Direktörü Dr. Hans Friederich, Antalyaya gelerek, EXPO 2016 çalışmaları hakkında bilgi aldı ve alanda incelemelerde bulundu.

40 ülkenin üye olduğu INBARa Türkiyenin de üye olmasını istediklerini belirten Friederich, "Son botanik Expo Çinin Qingdao kentinde düzenlenmiş ve orada INBAR olarak bir bahçe kurmuştuk. Benzer bir bahçeyi burada yaparak bambu ve rattanı Türkiyede tanıtmak istiyoruz. Bambu ve rattan sadece bir bitki değil, çok yönlü kullanımı olan bir araçtır aynı zamanda. Türkiyeye ve EXPO 2016 Antalyaya gelecek ziyaretçilere bu iki bitkiyi tanıtacağız" dedi.  

Görüşmeye, EXPO 2016 Antalya adına, danışmanlar Duke Faber, Riccardo Disperati ve Necil Nedimoğlu katıldı. EXPO 2016 Antalya çalışmaları hakkında bilgi veren Necil Nedimoğlu, "INBARın alanda Çin bahçesinin bir parçası olarak değil, bağımsız bir bambu ve rattan bahçesi şeklinde yer alması daha efektif olacaktır. Bambu ve rattan bahçesinin EXPO 2016 Antalya alanına renk katacağına inanıyorum" diye konuştu. 


Paylaş: 

Diğer Haberler