BAFRADA FİDANLIK İNCELENDİ

Samsun’un Bafra ilçesi Kaymakamı Halis Arslan, Bafra Orman Fidan Şefliği Pamuklu Orman Fidanlığı’nı gezerek incelemelerde bulundu.

BAFRADA FİDANLIK İNCELENDİ

Samsunun Bafra İlçe Kaymakamı Halis ArslanBafra Orman Fidan Şefliği Pamuklu Orman Fidanlığını gezerek incelemelerde bulundu.Yapılan hizmetler ve çalışmalar konusunda bilgiler aldı.

 

Fidanlık konusunda açıklamalarda bulunan Ramazan Arslan; burada yaptığımız üretimlerden genelde işletmeler satın alıyorlar. Buradaki fidan üretim alanımızda kızılçam, sarıçam, ceviz, bahçe bitkileri ve çınarlar bulunmaktadır. İlçe dışından resmi kurumlardan Amasya, Ordu, Çorum ve Kars bölgeleri satın almaktadırlar. Tabii ki sivillere de satışlarımız olmaktadır.  Şuan yine üretimle birlikte satışlarımız devam etmektedir. Yıllık üretimimiz genelde 200 veya 300 bin civarındadır. Fidanlığımızda tohumdan üretim yapılmaktadır. Üretken bir sahadır. Sulama ve yağmurlama mevsimine göre değişmektedir dedi.

Akabinde fidanlıkla ilgili bilgileri aldıktan sonra Kaymakamı Halis Arslan alanı gezdi.  Alandaki  çalışanlarla sohbet etti.   


Paylaş: 

Diğer Haberler