ENA'DAN TÜRKİYE'YE ZİYARET

Süs Bitkileri Alt Birliği’nin iş birliğinde ENA (European Nursery Association- Avrupa Fidancılar Derneği) üyeleri, 25-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen 2023 ENA Yaz Toplantısı kapsamında İstanbul'da bir araya geldi.

ENA'DAN TÜRKİYE'YE ZİYARET

 

Bu yılki toplantı, katılımcılara unutulmaz bir deneyim sunmak üzere özenle planlanan bir programla doluydu. Etkinlik, 25 Haziran'da WYNDHAM KALAMIS HOTEL'de gerçekleşen hoş geldiniz yemeğiyle başladı. ENA üyeleri, bu akşamki özel davette, etkileyici İstanbul manzarasının eşliğinde bir araya gelerek kaynaşma fırsatı buldular.

 

Programın devamında, 26 Haziran'da gerçekleşen Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Ardından katılımcılar, Büyükdere Fidanlığı ve Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı'na ziyaret gerçekleştirdiler. İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş'yi ziyaret eden heyet, İstanbul'da yürütülen peyzaj çalışmaları hakkında bilgi aldı. Akşam saatlerinde ise, boğaz turu sırasında muhteşem İstanbul manzarası eşliğinde keyifli bir akşam yemeği deneyimi yaşandı.

 

27 Haziran'da, ENA üyeleri Sakarya'ya hareket ederek, SMS Marmara Group'a ait Sakarya Botanik'in üretim tesislerini gezerek incelemelerde bulundular. Heyet ziyaret esnasında ürünlerle ve yetiştirme yöntemleriyle ilgili birçok soru yöneltti. Ardından Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Doku Kültürü Laboratuvarı'nı gezerek doku kültürü ile süs bitkisi üretimi alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Akşam ise, Gala Yemeği ile bu özel etkinlik devam etti.

 

Son gün olan 28 Haziran'da ise katılımcılar, İstanbul'un tarihi ve kültürel mirasını keşfetmek için düzenlenen şehir turuna katıldılar. Aynı zamanda, eşler için düzenlenen özel program kapsamında da İstanbul'un tarihi yarımadası ve Sakarya-Sapanca turistik bölgeleri gezildi.

 

2023 ENA Yaz Toplantısı, sektör profesyonellerine ilham verici deneyimler sunarak sona erdi. Katılımcılar, bilgi ve deneyimlerini paylaşmanın yanı sıra, sektördeki yeni trendlere dair fikir alışverişinde bulunmanın önemini bir kez daha vurguladılar.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler