DAHA GÜZEL BİR SAKARYA İÇİN

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yeni yıla girerken 2012 yılını değerlendirdi. Başkan Toçoğlu: “2012 yılı, şehrimize yeni yaşam alanları ve yeni hizmetler kazandırma açısından son derece verimli geçti. 2013 yılı şehrimiz, ülkemiz ve tüm i

DAHA GÜZEL BİR SAKARYA İÇİN

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yeni yıla girerken 2012 yılını değerlendirdi. Başkan Toçoğlu: “2012 yılı, şehrimize yeni yaşam alanları ve yeni hizmetler kazandırma açısından son derece verimli geçti. 2013 yılı şehrimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için inşallah çok daha hayırlı bir yıl olacak.” dedi.

 

Yeni çalışmalar

‘Çok daha güzel bir Sakarya’ hedefiyle 2012 yılına hızlı giren Büyükşehir Belediyesi, Sakarya’nın her yerinde şehrin geleceği düşünülerek tasarlanan projelerini uyguladı, yatırımlar yaparak açılışlar gerçekleştirdi. Şehrin çehresini değiştiren çevre yatırımlarını kısa sürede tamamladıklarını ifade eden Başkan Zeki Toçoğlu, yaptıkları çalışmalar ile ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Tocoğlu çevre çalışmaları ile ilgili: “Yatırımlarımızla şehir merkezimiz baştan aşağı yenilendi, farklı ve güzel bir görünüme kavuştu. Şehrin tarihi ve kültürel mirasına uygun Orhan Camii Meydanı ve şehrimizin vitrini Gar Meydanı’nı vatandaşlarımızla buluşturduk. Ağa Camii ve Yeni Camii’nde de yeni meydan çalışmaları başlattık. Çevre yatırımlarımızla Türkiye’nin en temiz kenti seçildik. İlçelerimizi unutmadık. Karapürçek ve Ferizli’ye meydan kazandırdık. Arifiye meydan çalışması devam ediyor, Söğütlü’ye de inşallah yeni meydan yapıyoruz.” dedi.  

 

Sakarya Nehri projesi

Başkan Toçoğlu: “Akyazı’na nefes aldıran çarşı içi düzenlemesini tamamladık. Yenikent Bölgesi ile şehrimiz arasındaki psikolojik duvarları ortadan kaldırdık. 4 etaptan oluşan, modern birçok tesisi içerisinde barındıran Yenikent Çark Deresi Rekreasyon Projesi’ni tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Sayın Başbakanımız şehrimize teşrif ettiğinde övgüyle bahsettiği bu projeyi tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 40 dönümlük Korucuk Park’ı Yenikentli hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Yenikent Sosyal Tesisleri’nin açılışını gerçekleştirerek Yenikent Bölgemizin sosyal hayatına canlandıracak çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik. Şehir Merkezinde Şemsiyeli Park çalışması başlatarak vatandaşlarımızın taleplerine kayıtsız kalmadık. Ve inşallah şehrimize çağ atlatacak Sakarya Nehri Rekreasyonu Projesi’ni kamuoyu ile paylaşarak çalışmalarına başladık.” diye konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler