ÇAM FİDANI DAĞITILDI

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü ile Fidanlık Müdürlüğü, Milli Ağaçlandırma Seferberliği kapsamında, Camili’de yeni yıla ağaç keserek değil, ağaç dikerek girelim’ sloganı ile vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttı.

ÇAM FİDANI DAĞITILDI

 

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü ile Fidanlık Müdürlüğü, Milli Ağaçlandırma Seferberliği kapsamında, Camili’de 'yeni yıla ağaç keserek değil, ağaç dikerek girelim’ sloganı ile vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttı.

Fidan dağıtıldı

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Sakarya Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Orman İşletme Müdürü Nacettin Doğan, Orman Fidanlık Müdürü Hacer Dilaver, Milli Eğitim Şube Müdürü, Okul Müdürleri, Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik ve Hızırtepe Muhtarı Bedri Aslan’ın yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı fidan dağıtımında, yılbaşı için kesilen ağaçların kesilmemesi ile ormana yapılan yatırımın insana yapılan yardım olduğu temasına dikkat çekildi. Sakarya Yenikent Camili Mahallesi’nde Ahmet Yesevi Cami önünde gerçekleşen programda Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü ve Fidanlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan binlerce çam fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Sağlıklı nesiller için

AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik ve Sakarya Valisi Mustafa Büyük binlerce fidanı dağıtarak fidanların her birinin toprakla buluşmasını ve bu çam fidanlarının bakımlarının yapılmasını istediler. Milletvekili Çelik ve Vali Büyük, konu ile ilgili yaptıkları açıklamada, daha sağlıklı nesillerin yetişmesinde, insanlığın daha sağlam temellere oturması için ormana yapılan yatırımı insanlığa yapılan yardım olarak görülmesi ve böyle algılanması gerektiğine vurgu yaptı.


Paylaş: 

Diğer Haberler